anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Goraca stopka do a 58

ROZWIĄZANE
profile.country.pl_PL.title
wasil110
Poszukiwacz

Goraca stopka do a 58

Witam jaka polecacie goraca stopke do a58 tak by pasowały lampy błyskowe na stopke sony (od a300)_?

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Rozumiem, że chodzi Ci o przejściówkę (adapter), który umożliwia współpracę lamp ze stopką "odwróconą" stosowaną w aparatach Minolta / Sony a stopką do akcesoriów stosowaną przez Sony obecnie tzw. multi interface? Adapter taki to ADP - MAA.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

No właśnie, ja nie znalazłem żadnego zamiennika adaptera Sony ADP-MAA. Oczywiście są adaptery umożliwiające podpięce lampy ze stopką Minolta / Sony do aparatu z gorącą stopką ale to jest tylko umożliwienie wyzwolenia lampy (bez jakiejkolwiek automatyki czy też dodatkowych funkcji jak wspomaganie AF) - adapter FS-1200 lub jego zamienniki.

Co do wężyka spustowego to znalazłem tylko jeden zamiennik (oryginalny wężyk to RM-VPR1). Jeżeli masz kilka rodzajów to dla mnie wężyk powinien mieć możliwość mechanicznej lub elektronicznej blokady wciśnięcia spustu umożliwiając naświetlanie przez kilka minut. Szukałbym też takiego, który umożliwia fotografowanie (sam wyzwala migawkę) w zadanym interwale czasowym.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Rozumiem, że chodzi Ci o przejściówkę (adapter), który umożliwia współpracę lamp ze stopką "odwróconą" stosowaną w aparatach Minolta / Sony a stopką do akcesoriów stosowaną przez Sony obecnie tzw. multi interface? Adapter taki to ADP - MAA.

profile.country.pl_PL.title
wasil110
Poszukiwacz

Tak dokładnie o to mi chodzi ,tylko moze nie orginał a jakis zamiennik moze ktos by polecił.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie spotkałem nigdzie zamienników. To jest stosunkowo nowe rozwiązanie więc moze jeszcze nie zostało "rozpracowane" przez niezależnych producentów lub jest mocno obwarowane patentami czy innymi ochronami.

profile.country.pl_PL.title
wasil110
Poszukiwacz

Jest tego sporo na allegro tylko nie wiem czy bedzie pełna automatyka

profile.country.pl_PL.title
wasil110
Poszukiwacz

I druga sprawa jaki wezyk spustowy do a58 bo od a300 nie pasuje.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

No właśnie, ja nie znalazłem żadnego zamiennika adaptera Sony ADP-MAA. Oczywiście są adaptery umożliwiające podpięce lampy ze stopką Minolta / Sony do aparatu z gorącą stopką ale to jest tylko umożliwienie wyzwolenia lampy (bez jakiejkolwiek automatyki czy też dodatkowych funkcji jak wspomaganie AF) - adapter FS-1200 lub jego zamienniki.

Co do wężyka spustowego to znalazłem tylko jeden zamiennik (oryginalny wężyk to RM-VPR1). Jeżeli masz kilka rodzajów to dla mnie wężyk powinien mieć możliwość mechanicznej lub elektronicznej blokady wciśnięcia spustu umożliwiając naświetlanie przez kilka minut. Szukałbym też takiego, który umożliwia fotografowanie (sam wyzwala migawkę) w zadanym interwale czasowym.

profile.country.pl_PL.title
wasil110
Poszukiwacz

Wasnie taki wezyk miałem bo kocham błyskawice i wezyk tu sie sprawdza niesamowicie ,dodatkowo miałem do niego pilot zdalnego sterowania.