anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

GPS-CS3KA i PlayMemories Home

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
marcin3
Nowicjusz

GPS-CS3KA i PlayMemories Home

Posiadam GPS-CS3KA. Do tej pory bez problemu geotagowałem zdjęcia (także z aparatu Sony, niewyposażonego w GPS), korzystając z programu GPS Image Tracker (uruchamianego z menu Narzędzia programu PlayMemories Home 3.0) w systemie Windows XP.

 

Po przesiadce na Windows 10 i zainstalowaniu najnowszej wersji PlayMemories Home 5.4 okazało się, że w menu Narzędzia nie ma już programu GPS Image Tracker. Przeszukałem wszystkie menu i opcje, ale nigdzie go nie znalazłem. Co ciekawe, w katalogu programu PlayMemories Home nadal jest plik wykonywalny PMBGPSMatch.exe, ale nie uruchamia się.

Program przetestowałem także w systemie Windows 7, ale problem jest identyczny. Reinstalacja także nie pomaga.

 

Chciałbym zapytać, czy to celowe działanie programistów, czy może jakiś błąd. A może w nowszej wersji PlayMemories Home istnieje jakaś inna możliwość geotagowania zdjęć?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
marcin3
Nowicjusz

Problem rozwiązany.

 

Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji i podłączeniu urządzenia GPS przez USB, pojawiło sie okienko dodawania nowych funkcji do PlayMemories Home. Teraz tylko trzeba nacisnąć przycisk OK i program GPS Image Tracker pojawi się w menu Narzędzia. Co najważniejsze, teraz uruchamia się i działa poprawnie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
marcin3
Nowicjusz

Problem rozwiązany.

 

Po zainstalowaniu najnowszej aktualizacji i podłączeniu urządzenia GPS przez USB, pojawiło sie okienko dodawania nowych funkcji do PlayMemories Home. Teraz tylko trzeba nacisnąć przycisk OK i program GPS Image Tracker pojawi się w menu Narzędzia. Co najważniejsze, teraz uruchamia się i działa poprawnie.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Dzięki, że podzieliłeś się zdobytą wiedzą!