anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Grip / uchwyt pionowy do Alphy A200/300/350

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Grip / uchwyt pionowy do Alphy A200/300/350

http://www.allegro.pl/item515720966_bat ... b30am.html


Taki zamiennik zamierzam kupić. Cena niezła, wykonanie mieści się w klasie A200, więc nie ma co narzekać.
Pytanie jest takie, czy jeżeli dokupię do niego dodatkową baterię, lecz nie oryginalną, to czy A200 będzie wskazywała procentowe zużycie? Np jeżeli na miejscu nr 1 umieszczę oryginalną baterię a na miejscu nr 2 jakiś zamiennik?
Ktoś tak próbował?

16 ODPOW. 16
profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Witaj. Jak musiśz to myślę , że możesz kupić zamiennik. Powinien mieć chip-a i komunikować się z aparatem. Nie jest zaś ważne gdzie go włożysz. Czy w poz. 1 czy 2 . Jak ma chip-a to się zkomunikuje a jak nie to nie będziesz miał podglądu na stan naładowania. Z doświadczenia wiem , że lepiej kupić oryginał dopłacając parę złotych niż kusić się na zamienniki. Akumulatory Sony są niezłej jakości. Mam duże doświadczenie z kamerami i tam
są super. Co do aparatów i akumulatorów małe. Sądzę jednak , że to ta sama klasa. Zamiennik to tylko podróba , często masówka z Chin. Owszem działa , ale jak. Nie ta trwałość co Sony.
Co do gripa- nie mam doświadczeń z zamiennikiem, mam oryginał.
Pozdrawiam.
Jan

Pavelo-----
Początkujący

Witam,
To jest sklep z Krakowa, jak wiem można do nich podjechać i sprawdzić na miejscu czy wszytko jest w porządku. A czasami da się i coś zceny urwać :D
Pavelo

profile.country.pl_PL.title
tomjoltom
Początkujący

Mam zamiennik w gripie i wyświetla procentowy stan baterii.

Maciejus-M1
Początkujący

Odswierze temat...
Jak Wam sprawuje się ten zamienik, niema problemów z komunikacja pomiędzy aparatem a gripem? Który Grip kupiliście
http://allegro.pl/item659987187_battery ... b30am.html

profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Nic nie pisze o automatycznym wyborze źródła zasilania (bat1/bat2), :c8 Czyż by ręcznie trzeba zmieniać :c8

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

acinloop napisał(a):

Czyż by ręcznie trzeba zmieniać :c8


prawdopodobnie tak

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
acinloop
Nowicjusz

Jeśli się nie mylę jest to ten sam produkt: LINK
Według informacji sprzedawcy, wybór źródła zasilania jest dokonywany automatycznie(akku1/akku2). Grip ten nie posiada wbudowanego akku w odróżnieniu od modeli produkowanych do innych systemów.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

acinloop napisał(a):

Grip ten nie posiada wbudowanego akku w odróżnieniu od modeli produkowanych do innych systemów.


I bardzo dobrze. Nie każdy musi miec 2 aku, niektórzy lubią miec po prostu lepszy uchwyt niekoniecznie kosztem większego ciężaru.

profile.country.pl_PL.title
jareklubicz.
Poszukiwacz

acinloop napisał(a):

Według informacji sprzedawcy, wybór źródła zasilania jest dokonywany automatycznie(akku1/akku2).


Niestety NIE, przełącza sie ręcznie na sankach czyli trzeba wysunąć sanki z bateriami przełączyć
i wsunąć z powrotem :c9 wiem bo miałem takowego