anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jak dobrze wybrać odpowiednią lampę?

sticker-----
Początkujący

Jak dobrze wybrać odpowiednią lampę?

Witam!
Tak jak w temacie mam problem. Otóż chciałbym kupić sobie do mojej A300 zew. lampę błyskową jednakże nie wiem na co konkretnie powinienem zwrócić uwagę. Czy moglibyście powiedzieć co jest najważniejsze przy takim wyborze?

16 ODPOW. 16
witmann
Początkujący

Kupować "systemową", czyli HVL-F42AM i HVL-F58AM, lub którąś ze starszych: HVL-F36AM, HVL-F56AM, to nie będziesz miał problemów. A już którą konkretnie wybrać, to zależy od potrzeb. Od siebie dodam, że do amatorskiego (i w sumie nie tylko) wykorzystania, spokojnie wystarczy 42.

Pavelo-----
Początkujący

Ja mam HVL-F42 AM i do twojego zestawu jest to chyba najlepsza propozycja. Istoną cechą tego sprzętu jest to , że w porównaniu do starej ( po minoltowskiej ) F36 możesz tez obracać palnik a nie tylko odchylać.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

i ja polecam hvl-42
:-)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

fajna strona, gdyby nie pomijała współczesnych lamp producentów trzecich. Część z nich jest niepolecanych, część z nich jest, co nie zmienia faktu, że mogą być kompatybilne.

Blik-----
Początkujący

Nie będę zaczynać nowego tematu, bo pytanie jest związane. Czy to prawda, że w lampie Sony HVL- 42 tryb HSS działa tylko, gdy palnik jest ustawiony na wprost, a po odchyleniu juz nie? Mógłby mi ktoś jeszcze podać od jakiej szybkości migawki zaczyna się tryb HSS?

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

HSS zacznie ci się poniżej czasu synchronizacji, czyli jakieś 1/120, 1/200. Czy HSS jest obsługiwany przy obróconym palniku http://klubkm.pl/forum/images/smilies/noel.gif? powinien, zawsze można puścić HSSa po WL a tam palnik możesz mieć nawet w d... http://klubkm.pl/forum/images/smilies/tongue.gif

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Blik napisał(a):

Czy to prawda, że w lampie Sony HVL- 42 tryb HSS działa tylko, gdy palnik jest ustawiony na wprost, a po odchyleniu juz nie?


Tak, to prawda. Inaczej jak na wprost HSS nie zadziała. :smileymrgreen:

Blik-----
Początkujący

To szkoda, że nie zadziała. A powiedzcie mi tak z praktyki, jak zrobie w kościele zdjęcie z ok. 3-5 metrów zdjęcie z palnikiem na wprost to jest duża szansa, że będzie przepalone? Chodzi mi o to, czy to jest duży feler tej lampy, bo może poszukam takiej, w której działa w każdej pozycji. Może ktoś wie czy Metz 48 AF-1 obsługuje HSS po odchyleniu?