anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Jaki obiektyw do wesela

profile.country.pl_PL.title
ASTEC-----
Początkujący

Jaki obiektyw do wesela

Witam,
Jestem amatorem w fotografii. Niedawno dostałem propozycje być dodatkowym fotografem na weselu znajoych jest to dla mnie szansa na sprawdzenie swoich umiejętności bo chciałbym się tym zająć profesjonalnie w przyszłości stąd moje pytanie odnośnie obiektywu do tego rodzaju imprez. Co by polecili bardziej doświadczeni koledzy?Czekam na jakies propozycje. Posuadam model alfy 330.Na co powinienem zwrócić uwagę - przedewszystkim przy doborze takiego obiektywu?

22 ODPOW. 22
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Rozmowa o lampach kończy się praktycznie zawsze w ten sam sposób - firmowe, znajdzie się jeszcze kilka osób używających lamp Metza. O reszcie, jeżeli chcemy osiągać przewidywalne wyniki i mieć komfort pracy można zapomnieć.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Dokładnie tak. A czekanie na opinie właścicieli takich wynalazków może przerosnąć niejednego

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
ZBYSZEKD.
Początkujący

Jeśli chcesz kupić coś, co się przyda zawsze, nie tylko na ślub, to  podobnie jak poprzednicy poleciłbym Tamrona 17-50/2,8 i lampę HVL42, 43. Lampy nie firmowe mogą stwarzać problemy, choć kiedyś używałem Unomata (czy jeszcze istnieje ta firma?) i był super. Znajomy do Alfy kupił lampę innej firmy i błyskała jak chciała.

Ważna sprawa- jeśli nie masz pozwolenia na fotografowanie w kościele mogą być problemy.

Jeśli robisz to pierwszy raz to możesz nie ogarnąć sytuacji, bo to jednak stres- " występ" przed gośćmi, presja chwili. Najlepiej udać się wcześniej na jakiś ślub i obserwować fotografa.

No i w trakcie ceremonii nie wchodzić w kadr głównemu fotografowi - takie niepisane prawo;-)

A700 KM A200 3600HSD SAL16-105 Tami 17-50/2,8