anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

jaki wybrać obiektyw?

3059-----
Początkujący

jaki wybrać obiektyw?

Witam wszystkich! przymierzam się do kupna mojej pierwszej lustrzanki, jestem prawie pewien że będzie to nikon d60 lub d80, i szukam obiektywów do nich. chce fotografować z bliskiej odległości, np, owady, rosę, ale zarówno portrety, krajobrazy, itp. mogę sobie pozwolić na 2 średniej klasy obiektywy. Na jakie parametry zwrócić uwagę.
Dziękuję za ewentualne odpowiedzi.

37 ODPOW. 37
Znajomy-----
Początkujący

Ja jakbym miał w tym momencie wybierać aparat za 3500, to chyba jednak skusił bym się na samo body A300, na ceneo już w cenie 1188zł i do tego jakieś porządne używane szkiełka KM, lub jedno porządne (też może być używane) i jedno kitowe- też jest dobre i stosunkowo tanie.
Tylko moja opinia nie jest opinią obiektywną. Mam A350 i 2 szkiełka kitowe, ale czasami pożyczam inne od znajomego. A dlatego moja opinia nie jest obiektywną, bo to jest moja pierwsza lustrzanka, owszem jestem z niej bardzo zadowolony, ale nigdy nie korzystałem z innych firm. Chociaż jak widziałem też na innych forach zdjęcia robione przez bardziej zaawansowanych fotoamatorów niż ja, to byłem pod wrażeniem potencjału tego aparatu. Tylko szkoda, że też w sklepie nie można tak łatwo kupić umiejętności i doświadczenia :D

3059-----
Początkujący

powiem szczerze że teraz mam mętlik w głowie, byłem przekonany już do d80 i 2 obiektywów, koledzy z forum nikona doradzają obiektywy najlepiej micro do owadów, ale to dla mnie za drogie, standardowo proponują 18-70 i 70-300 ale one też trochę kosztują i za ten zestaw musiałbym wydać 4000zł a gdzie jeszcze torba, i dodatki, trochę dużo, nadal jestem za nikonem, ale ceny sony np.a350 są znacznie korzystniejsze, macie aparaty sony jak je można porównać np. do nikona, czemu sa znacznie tańsze?
jeśli chciałbym lustrzankę sony to jakie obiektywy, na sony się nie znak kompletnie, choc od kilku lat używam h2> pomóżcie proszę!!!!! dzieki

Znajomy-----
Początkujący

Ciężki jest wybór aparatu, nie są takie tanie. Może powiem Ci na moim przykładzie, co mnie skłoniło do A350. Całe życie używałem kompaktów Canona, Samsunga i w końcu znudziły mi się, trzeba na stopień wyżej. Też przeglądałem te wszystkie fora, jakieś poradniki itd. Kusił mnie właśnie Nikon, Canon. Ale nigdy nie miałem żadnej lustrzanki w ręku. Mój kolega - sąsiad, od którego czasami oda się pożyczyć jakieś szkiełko, ma A700. Któregoś dnia wpadłem do niego, pobawiłem się trochę 700setką, on pokazał co ona potrafi, jakieś swoje najlepsze zdjęcia i powiem Ci, że właśnie wtedy zainteresował mnie Sony. Powęszyłem na forach i zobaczyłem zdjęcia jakiś internautów z A100, A200... No i nie raz były po prostu kozackie. No i wypadło na A350 :D
A pytasz się dlaczego są tańsze. Jak szukałem w sieci, znalazłem parę artykułów, gdzie pisali, że większość firm bierze od Sony podzespoły, np Nikon matryce. Nie wiem na ile to jest prawda, może starsi użytkownicy wypowiedzą się. Poza tym Nikon itd. mają markę, a Sony z lustrzankami, do momentu zanim kupiłem A350 nie brałem tej firmy pod uwagę.
Co do szkiełek, jak pisałem, można fajne od Konica Minolta kupić, pasują jeszcze Carl Zeiss, Sony, a reszty nie znam.
Ja mam te 2 kitowe i jak narazie całkowicie mi wystarczają. Na szczęście mogę od sąsiada pożyczyć jakieś inne, ale po początkowej fazie zachwytu i chęci zabawy większą ilością szkiełek, pozostaję przy tych dwóch i jak przyswoję trochę więcej umiejętności, znowu będę pożyczał, albo coś sobie kupię.

m4rYjUsh3k
Początkujący

Jaki obiektyw polecacie?:
Sigma 70-300 f/4-5.6 DG Macro
Sony 75-300 f/4.5-5.6
czy
Sigma 55-200 f/4-5.6 DC

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

m4rYjUsh3k napisał(a):

Jaki obiektyw polecacie?:
Sigma 70-300 f/4-5.6 DG Macro
Sony 75-300 f/4.5-5.6
czy
Sigma 55-200 f/4-5.6 DC


Z tych trzech...wziąłbym Sony. Na początek wystarczy w zupełności.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

m4rYjUsh3k napisał(a):

Jaki obiektyw polecacie?:
Sigma 70-300 f/4-5.6 DG Macro
Sony 75-300 f/4.5-5.6
czy
Sigma 55-200 f/4-5.6 DC


Z tych trzech?
Wziąłbym Sigma 70-300/-5,6 APO macro
właśnie ten a nie ten wymieniony. Może dlatego, że sam go używam ;)
Odwzorowanie macro 1:2 ale za to z 95 cm, więc ważki w locie nie spłoszysz i dzięki APO, całkiem dobrej jakości (IMO lepszej niż SONY 75-300)
Sony 75-300 to ta sama konstrukcja co Minolta 75-300 i ten właśnie (ze względu na abberacje) wymieniłem na ten APO Sigmy.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Witam ogolnie na forum, moj pierwy post. Ja jednak bralbym sony, jakos w przypadku sigmy troszke sie boje, bo jednak sigma nie ma dobrej slawy jesli chodzi chodzi o kontrole jakosci (nie mowie, ze zle obiektywy). Moze sie trafic obiektyw dobry i obiektyw cienki, nawej jesli podepniesz niby dwa takie same. Najlepiej pojsc do sklepu, podpisac i potestowac.

PiterSam-----
Początkujący

Hmm 3500 to moze jednak kolega da sie namowic na alfe 300/350 alfy maja silniczki w korpusie tak samo stabilizacjie a co za tym idzie szkielka tansze:-) mozna tez na poczatek dokupic szkielka minolty a ze uzywane ale tansze i dobre:-) warto to przemyslec

PiterSam-----
Początkujący

Dodam tylko ze D80 ma praktycznie otwarte body czyli brak ochrony przed pylkami a matryce trzeba czyscic samemu co jakis czas , a to juz problem !!! A tak wogole to tez bardzo chcialem D80 naszczescie doswiadczony fotograf wybil mi go z glowy:-)))

profile.country.pl_PL.title
aixen-----
Początkujący

Pytanie... czy warto zainwestować w taki obiektyw "do wszystkiego" ?

http://www.allegro.pl/item510775466_sig ... atisy.html

Pisałem do wystawcy aukcji i pomimo oczywistych błędów w samym opisie przedmiotu, faktycznie jest dostępny w wersji bez OS i z mocowaniem A.

Rozpatruję go jako zamiennik "kita" i jako "spacerzoom". A może to głupi pomysł...