anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

LA-EA2 oraz FDA-EV1S

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

LA-EA2 oraz FDA-EV1S

"Adapter LA-EA2 — pierwszy na świecie adapter mocowania obiektywu oparty na technologii półprzezroczystego lustra — umożliwia nastawianie ostrości z wykrywaniem fazy przy użyciu niemal każdego obiektywu z mocowaniem A, zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania.
http://img580.imageshack.us/img580/5346/nex7phantomb.jpg
większe >>

http://img842.imageshack.us/img842/8039/aaate.jpg
http://img192.imageshack.us/img192/4796/51835nex7front2.jpg
http://img196.imageshack.us/img196/64/51850nex5nlaea2sal85f28.jpg


Nowością jest również elektroniczny wizjer XGA OLED Tru-Finder™ FDA-EV1S, który charakteryzuje się wysokim poziomem rozdzielczości i kontrastu oraz szerokim kątem widzenia.
http://img221.imageshack.us/img221/2001/51849nex5nfdaev1ssel185.jpg
http://img40.imageshack.us/img40/1157/51869finder1.jpg
http://img850.imageshack.us/img850/4303/51870finder2.jpg

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
47 ODPOW. 47
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

po kiego grzyba LA2 i detekcja fazy?? Motasz się w zeznaniach i widać , że twoje wypowiedzi nie mają nic innego na celu, jak tylko tygrysią walkę o dobre imię nieudaczników z SONY.




Nie uznaję osób z SONY za nieudaczników. Ty troszkę się rozpędziłeś z tymi krzywdzącymi słowami. :(
:c17

LA2 jest adresowana do wszystkich użytkowników aparatów i kamer NEX, pragnących używać obiektywów z mocowaniem A i pełnym przeniesieniem elektroniki i autofokusa. Niezależnie czy Ci użytkownicy są amatorami czy profesjonalistami.

Amator jest w mojej opinii entuzjastą i pasjonatem danej dziedziny - robi to z przyjemności, a nie dla pieniędzy. Profesjonalista to po prostu inaczej - zawodowiec - osoba wykorzystująca sprzęt głównie w celu zarobkowym.

Różnice między nimi wynikają również z innych oczekiwań co do sprzętu. :)

Przypominam, że przejściówka LA-EA2 nie służy wyłącznie do filmowania, a na tym tak bardzo się skupiasz. Detekcja fazy wykorzystywana jest głównie przez osoby wykonujące zdjęcia, a nie filmy.

Producent nie ukrywa informacji o zachowaniu się przysłony w trakcie korzystania z autofokusa. Istotnie się przymyka do wartości f/3.5. To żadna tajemnica. Odgłosy pracy AF mogą nagrać się na materiale video, przy czym nie dotyczy to obiektywów z napędem SSM.

profile.country.pl_PL.title
Art-BI
Początkujący

kuraq napisał(a):

Miałeś kiedyś w rękach LA-EA2? Przecież tam jest układ AF z a65, więc co Ty mówisz o detekcji kontrastu?! I z tego, co pamiętam nic mi się nie przymknęło po zapięciu 85/2,8 :c20

ps. W tym temacie nie ma żadnego posta napisanego przez moderatora :P



Niedawno w Polsce był test czytania ze zrozumieniem. Wynik słaby delikatnie mówiąc. Ty jesteś potwierdzeniem autentyczności testu i jego wyników. Bardzo dobrze wiem, że LA2 ustawia ostrość detekcją fazy.
Oczywiście moja wypowiedź skupia się na stosowaniu LA2 w kamerach typu NEX-VG i dotyczy sensu ich stosowania w takim sprzęcie. Do aparatów i robienia zdjęć ograniczeń jest mniej. Nie wiem tylko, czy jest sens stosowania tego w celach robienia zdjęć amatorsko. Domniemam , ża tak jak napisali moderatorzy do robienia zdjęć zawodowo jest sprzęt zawodowy.
Kolego Lajam. Nikt nikomu nie robi wyrzutów z tego powodu. Oceniamy szczerze to, czym nas się uszczęśliwia z dużą kasę. Sony ma bardzo nieuczciwy marketing, agresywnie nastawiony na zysk i naciąganie klientów. Tylko tyle, celem uświadomienia napalonych na to logo.



Pisałem o tym, że skupiam sie nad sensownością jej stosowania w kamerach NEX-VG. Zapewniam ciebie , że sony to najwieksze paproki i nieudaczniki ze wszystkich firm. Jakbyś chciał dowodów to je posiadam. Najprostszym dowodem jaest techniczne rozwiązanie mocowania kostki do statywu w kamerach VG-10. W nowej kamerze kostka statywowa po zamocowaniu poprostu sie rusza, nie przylega całą powirzchnią do spodu kamery i kołysze się na wszystkie strony świata :) . Nie jest to przypadek jednostkowy , ponieważ posiadam 3 sztuki VG-10 od nowości. Po rozebraniu kamer od spodu, okazało się , że wystarczy 2 elementy części kamery zamienić miejscami i kostka trzyma sie stabilnie w miarę mocno. Przez ich nieudolność w jednej kamerze, aż popękał mi plastik na spodzie kamery. To co zobaczyłem było dla mnie szokiem, że niby taka firma z historią wykonuje takie buble. Ludzie sobie sprawy nie zdają jakie marne urządzenia kupują, mysląc, że Sony , to rzetelna firma. Nic bardziej mylnego, jest to jedna z najgorszych firm, jeżeli chodzi o jakość swoich produktów.

luvr-----
Początkujący

jestem ciekaw jakie zmiany wprowadzono do nowego adapterka laea3 wzgledem wersji 2. Przydaloby sie jakies info, porownanie, test
Ludzie sobie sprawy nie zdają jakie marne urządzenia kupują, mysląc, że Sony , to rzetelna firma. Nic bardziej mylnego, jest to jedna z najgorszych firm, jeżeli chodzi o jakość swoich produktów.

cos tu brzydko pachnie trollem - narzekasz narzekasz narzekasz a 3 kamery z bublem kupiles :c18 nie zdziwilbym sie gdyby sie okazalo ze zadnej nie masz, a ktos ci dobrze zaplacil za czas tu poswiecony. Dodam -nie zdziwilbym sie. Bo ktoz to wie jak to jest naprawde 8-)
No i chcialbym zwroci uwage ze artbi wlasnie naruszyl regulamin!? A dokladniej paragraf czwarty!

profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Atrbi masz sporo racji ale ciut delikatniej bo cie stąd wywalą....
Kolega posiada kamery o których pisze poniewaz od dawna na inym forum wideo o nich pisze .Ja mam vg20 i również jestem z wielu spraw niezadowolony.Nie wiem dlaczego ale uwazam że sony zbyt szybko wypuszcza nowe modele dokładnie ich nie testując.Dziwi mnie to ponieważ sony słynęła zawsze z dobrych kamer.We vg20 np przycisk WB (bardzo ważny balans bieli) schowano do menu.Przycisk manual focus bardzo ciężko wdusić bez paznokci a już napewno tego prawie nie idze zrobic jak mam przymocowana płytke od statywu.Przycisk funkcyjny równiez trudno wdusic gdy mam płytke przytwierdzoną.kamerka miała być dla ludzi średnio zaawansowanych pasjonatów wideo a rozwiązania o których pisze są typowe dla amatorów kręcenia swoich wypocina na wczasach w egipcie i to z przysłowoiowej ''łapy''.Jednym słowem masa niedoróbek które niestety wyłapuje sie dopiero podczas używania sprzętu gdzieś w terenie.

profile.country.pl_PL.title
Art-BI
Początkujący

luvr napisał(a):

jestem ciekaw jakie zmiany wprowadzono do nowego adapterka laea3 wzgledem wersji 2. Przydaloby sie jakies info, porownanie, test
Ludzie sobie sprawy nie zdają jakie marne urządzenia kupują, mysląc, że Sony , to rzetelna firma. Nic bardziej mylnego, jest to jedna z najgorszych firm, jeżeli chodzi o jakość swoich produktów.

cos tu brzydko pachnie trollem - narzekasz narzekasz narzekasz a 3 kamery z bublem kupiles :c18 nie zdziwilbym sie gdyby sie okazalo ze zadnej nie masz, a ktos ci dobrze zaplacil za czas tu poswiecony. Dodam -nie zdziwilbym sie. Bo ktoz to wie jak to jest naprawde 8-)
No i chcialbym zwroci uwage ze artbi wlasnie naruszyl regulamin!? A dokladniej paragraf czwarty!



Pracuje takimi kamerami już 2 lata, a z kapusiami i konfidentami nie mam przyjemności dyskutować.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca


Pracuje takimi kamerami już 2 lata, a z kapusiami i konfidentami nie mam przyjemności dyskutować.



Miałem się nie odzywać w tym wątku ponieważ nie znam się na sprzęcie, o którym tu dyskutujecie. Ale czytając Twoje wypowiedzi kolego Art-BI widzę, że nie potrafisz dyskutować na poziomie kulturalnego człowieka. Twoje wypowiedzi świadczą o Tobie. I nie ma nic do rzeczy niezadowolenie z posiadanego sprzętu, nie usprawiedliwia takich wypowiedzi jak Twoje działanie sprzętu inne od oczekiwanego przez Ciebie.
Forum to zostało stworzone przez - a może inaczej - przy współpracy z firmą Sony. Funkcjonuje również dzięki prezesom i pracownikom Sony Europe. Skupia przy sobie entuzjastów i posiadaczy sprzętu Sony. Nie dziwne jest więc to, że większość użytkowników jest zadowolona z tego sprzętu, stara się pokazać dobre strony mimo minusów.
Za krytykowanie nikt z forum jeszcze nie wyleciał. Ale krytykować też (a może właśnie przede wszystkim) trzeba umieć. Ty pokazujesz, że jest to Ci obce. Dodatkowo obrażasz ludzi, współużytkowników forum jak również i pracowników koncernu, ludzi, których nie znasz, o pracy których nie masz pojęcia.
Pokazałeś właśnie jaki jesteś. No cóż, żadne działania administracji czy moderacji mnie w tym przypadku nie zdziwią.
A ja nadal pozdrawiam i życzę trochę opamiętania bo ciężko Ci będzie w świecie z takim nastawieniem.

profile.country.pl_PL.title
Art-BI
Początkujący

luvr napisał(a):

jestem ciekaw jakie zmiany wprowadzono do nowego adapterka laea3 wzgledem wersji 2. Przydaloby sie jakies info, porownanie, test
Ludzie sobie sprawy nie zdają jakie marne urządzenia kupują, mysląc, że Sony , to rzetelna firma. Nic bardziej mylnego, jest to jedna z najgorszych firm, jeżeli chodzi o jakość swoich produktów.

cos tu brzydko pachnie trollem - narzekasz narzekasz narzekasz a 3 kamery z bublem kupiles :c18 nie zdziwilbym sie gdyby sie okazalo ze zadnej nie masz, a ktos ci dobrze zaplacil za czas tu poswiecony. Dodam -nie zdziwilbym sie. Bo ktoz to wie jak to jest naprawde 8-)
No i chcialbym zwroci uwage ze artbi wlasnie naruszyl regulamin!? A dokladniej paragraf czwarty!



Kto kogo obraża?? Ja wypowiadam się subiektywnie, ale oceniam sprawiedliwie. Może napisz do kolegi wyżej , że też jest niekulturalny. Będziesz bardziej wiarygodny. Może lepiej dla Sony, jak przeczyta gorzką prawdę o swoim sprzęcie, a nie tylko wazelinę. Zacznie zmieniać sie na lepsze i uniknie bankructwa, które już nadchodzi dla tej firmy. Ja się nie zawziąłem na Sony. Posiadam ich sprzęt od niedawna i jestem zawiedziony, a czasami załamany, jak powoli odkrywam co ta firma potrafi. Kupiłem ich sprzęt i nie chwalę jak wiekszość tutaj, pomimo że wydałem trochę kasy. Nie bronię swojego a tylko staram się opisać swoje wrażenia po obcowaniu ze sprzętem firmy, która kiedyś była dla mnie marzeniem. I co zostało z tych marzeń? Marketing zakłamany i robienie ludzi w balona, delikatnie pisząc. Tylko tyle. A co mam chwalić złom, ponieważ jestem w jaskini lwa? Wręcz odwrotnie, piszę, bo mam nadzieję, że oni to przeczytają, a wy robicie krecią robotę. Wychwalacie, zachwycacie się tym szajsem, jaki to on piękny, nie mając zielonego pojęcia jaki to badziew jest. Czy jeden z drugim miał świadomość, że w VG10, kamerze za 8tyś zł spód kamery jest tak skopany, że wyłamuje się z kostki statywowej? Nie, bo wy stawiacie sprzęt na telewizorku i podziwiacie jaki on piękny. Większość takie teksty tutaj ładuje. Drugi uwierzy w to, kupi i popełni sepuku, jak zobaczy w praktyce co kupił. Ja pracuje tym sprzętem i napisałem co on jest warty. Nie chcesz nie czytaj, ale nie zmuszaj mnie, abym pisał wazelinę o bublach.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Czytam dość dokładnie posty i gdybyś zastosował się do swojej rady z jednego z wcześniejszych postów to byś się doszukał, kto zaczął obrażać i kogo.
Nie napisałem, że nie wolno krytykować. Jest wśród nas wielu, którzy krytykują, którym pewne rozwiązania nie odpowiadają. Ale ja im nie zwrócę uwagi (ani nikt inny) bo oni potrafią to robić, potrafią rozmawiać, potrafią przedstawić swoje argumenty bez obrażania kogokolwiek.
Tu na tym forum są również użytkownicy, którzy wydali na sprzęt bardzo duże pieniądze. I również korzystają z tego sprzętu w celach zawodowych, zarobkowych (np. ja choć nie korzystam akurat ze swojego sprzętu to pracuję na sprzęcie Sony kosztującym dziesiątki tysięcy dolarów). I nie uważam, że sprzęt ten nie ma prawa się zepsuć lub, że pewne rozwiązania są idealne w każdych warunkach. Piszemy również do pośredników (do przedstawicieli handlowych) czy do producentów uwagi odnośnie sprzętu jeżeli coś naszym zdaniem nie jest takie jak oczekiwaliśmy. Testujemy sprzęt, modyfikujemy ale nikt z nas w piśmie oficjalnym, nieoficjalnym czy nawet w rozmowach między nami nie powiedział, że w Sony pracują nieudacznicy lub podobnie. Jeżeli sprzęt nie spełnia naszych oczekiwań to zmieniamy producenta, dostawcę itp.
Powtórzę jeszcze raz: krytykować można ale to też trzeba umieć robić.
Tyle mojego w tym temacie.