anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

LA-EA2 oraz FDA-EV1S

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

LA-EA2 oraz FDA-EV1S

"Adapter LA-EA2 — pierwszy na świecie adapter mocowania obiektywu oparty na technologii półprzezroczystego lustra — umożliwia nastawianie ostrości z wykrywaniem fazy przy użyciu niemal każdego obiektywu z mocowaniem A, zarówno podczas fotografowania, jak i filmowania.
http://img580.imageshack.us/img580/5346/nex7phantomb.jpg
większe >>

http://img842.imageshack.us/img842/8039/aaate.jpg
http://img192.imageshack.us/img192/4796/51835nex7front2.jpg
http://img196.imageshack.us/img196/64/51850nex5nlaea2sal85f28.jpg


Nowością jest również elektroniczny wizjer XGA OLED Tru-Finder™ FDA-EV1S, który charakteryzuje się wysokim poziomem rozdzielczości i kontrastu oraz szerokim kątem widzenia.
http://img221.imageshack.us/img221/2001/51849nex5nfdaev1ssel185.jpg
http://img40.imageshack.us/img40/1157/51869finder1.jpg
http://img850.imageshack.us/img850/4303/51870finder2.jpg

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
47 ODPOW. 47
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Fakt że vg20 to dobry i udany sprzęt ale mowa jest o adapterze la-ea2 który wydaje głośne trzaski podczas uzywania AF i dlatego dyskwalifikuje ten sprzęt do reportażu i nie tylko.Dzwiękowca z rejestratorem to będę wołał jak zabiorę sie za film fabularny ale wtedy nie używa się vg20 ani la-ea2.

Lajam napisał(a):

konrado1973 napisał(a):

W większości sytuacjach nikt nie będzie biegał z dodatkowym rejestratorem audio bo chce normalnie zarejestrować materiał.


Jesli tak stawiasz sprawę to ja powiem idąc tym Twoim torem, że w większości sytuacji przejściówka LA-EA2 nie będzie wykorzystywana, a w użyciu będzie w większości obiektyw 18-200 który dźwięków nie emituje. :)


Kolego, tym ciemnym szkiełkiem to sobie mozesz sam sfilmować rodzinkę przy grilu w jasny słoneczny dzień.Pisałem, że chciałem kupic ea2 aby móc filmować jasnymi szkiełkami z bagnetem A, bo jak do tej pory dobrych jasnych zoomów o stałym światełku i AF nie ma na system E.Czy to jest jaśniej napisane?Mam nadzieję że tak.Pozdr

EDIT Lajam.
Łączenie postów. Proszę nie pisać jeden pod drugim tylko korzystać z opcji "zmień"

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

konrado1973 napisał(a):

Michel napisał(a):

konrado1973 napisał(a):

Jest tu fajny filmik dokładnie pokazujący jakie odgłosy wydaje ten adapter .Do filmowania sie nie nadaje a tyle czytałem o wspaniałym rozwiązazniu dla filmowców....

Ciekawe, że autor artykułu zalinkowanego przez Ciebie ma inne zdanie na ten temat ;-)


To może czytaj dokładniej.... Cyt''Do celności trudno mieć jakieś uwagi, trafia w punkt z prędkością niedostępną ludziom. Gorzej, że towarzyszą temu dziwne dźwięki, które wykluczają wykorzystywanie w nagraniu wbudowanych mikrofonów''-koniec cyt''

Też dam Ci radę - czytaj ze zrozumieniem...
Niemożność korzystania z wbudowanych mikrofonów nie oznacza, że nie da się filmować. A Twojej tezie zaprzecza chociażby filmik, jaki autor zamieszcza w artykule.

Michał Koziara
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Też dam Ci radę - czytaj ze zrozumieniem...
Niemożność korzystania z wbudowanych mikrofonów nie oznacza, że nie da się filmować. A Twojej tezie zaprzecza chociażby filmik, jaki autor zamieszcza w artykule.


Po pierwsze gdzie napisałem że nie można z tym adapterem filmować?
Po drugie, niemożliwośc wykorzystania mikrofonów kamery= wyklucza ten adapter w większości zastosowań .Po co mi adapter za 1350zł gdzie główną jego zaletą ma być szybki i celny Af, jeżeli podczas pracy wydaje przy tym dziwne,hałaśliwe dzwięki które rejestruje kamera?Przy ''poważnej'' robocie gdzie używa się rejestratora audio czy dźwiękowca ze sprzętem, AF też mi nie bedzie potrzebny bo takie rzeczy robi sie na pełnym manualu więc wystarczy EA1 albo jeszcze tańszy z allegro.
Reasumując adapter pewnie dobry do focenia gdy ktoś chce wykorzystać szkiełka alphy i AF za to do filmowania znów kiszka.

profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

konrado1973 napisał(a):

Też dam Ci radę - czytaj ze zrozumieniem...
Niemożność korzystania z wbudowanych mikrofonów nie oznacza, że nie da się filmować. A Twojej tezie zaprzecza chociażby filmik, jaki autor zamieszcza w artykule.


Po pierwsze gdzie napisałem że nie można z tym adapterem filmować?

A "do filmowania się nie nadaje" to nie Twoje słowa?

Michał Koziara
profile.country.pl_PL.title
konrado1973
Poszukiwacz

Ok w pierwszym poscie nie sprecyzowałem choć kto kumaty i tak wie co miałem na mysli a mianowicie że w większości przypadków ten adapter się nie nadaje do filmowania gdyż podczas pracy wydaje niepożądane dzwięki które rejestruje kamera.

profile.country.pl_PL.title
Art-BI
Początkujący

Jak zwykle moderatorzy tego forum zachowują sie żenująco. Bronią jak lwy swojego chlebodawcę, posuwając się do pisania kompletnych bzdur. Do rzeczy. LA-EA2 jest to kompletnie poroniony pomysł za WIELKIE pieniądze (biorąc pod uwagę jego przydatność).
Do kamer serii NEX-VG kompletnie się nie nadaje ponieważ degraduje wyśmienity układ mikrofonowy , którym Sony bardzo się chwali przy promocji tych kamer. Więc nie rozumiem dlaczego uzytkownik ma pozbawiać sie tej zalety stosując niedorobiony gadżet. Dalej, działanie autofocusu w tym ustrojstwie powoduje automatyczne domknięcie przesłony do f3,5 nawet jak mamy obiektyw f2,8. Biorąc pod uwagę fakt, że problem z automatycznym ustawianiem ostrości przy pomocy detekcji kontrastu jest właśnie przy jasnych obiektywach i w słabym świetle, pytam grzecznie o co cho? Pitolenie o profesjonalnym podejściu do filmowania i stosowaniu dodatkowych mikrofonów, omawiając sprzęt amatorski jest nadużyciem i próbą zdyskredytowania rzeczowej oceny sprzętu i jego właściwości przez forumowiczów. Krótko pisząc tutaj panuje zafajdana cenzura. Wiem , że ten post zostanie usunięty i to będzie dowodem, że to forum nie służy użytkownikom sprzętu, tylko jest reklamą chińskiej firemki sony. To tyle w temacie.

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Miałeś kiedyś w rękach LA-EA2? Przecież tam jest układ AF z a65, więc co Ty mówisz o detekcji kontrastu?! I z tego, co pamiętam nic mi się nie przymknęło po zapięciu 85/2,8 :c20

ps. W tym temacie nie ma żadnego posta napisanego przez moderatora :P

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

kuraq napisał(a):

W tym temacie nie ma żadnego posta napisanego przez moderatora :P


Są takie posty. Zauważ, że mamy 2 strony....

Swoją drogą, godne podziwu jest wygrzebywanie wątku po półrocznej nieaktywności tylko po to, by sobie coś tendencyjnie skrytykować. :c68

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

kuraq napisał(a):

W tym temacie nie ma żadnego posta napisanego przez moderatora :P


Są takie posty. Zauważ, że mamy 2 strony....


A nawet nie przyuważyłem, skupiałem się, coby się :c44 nie poparzyć :D

profile.country.pl_PL.title
bart_m26
Użytkownik

Jak zwykle moderatorzy tego forum zachowują sie żenująco. Bronią jak lwy swojego chlebodawcę, posuwając się do pisania kompletnych bzdur.



Zgodzę się co do tego, że czasem niektórzy użytkownicy są zbyt zaślepieni, udają bądź czasem nie widzą wad (ale to nie tylko tutaj, na forum Canona, a już w szczególności Pentaxa dopiero to jest widoczne :smileyhappy: Nie tylko tu się udzielam, piszę, bądź pisałem na kilku innych forach, funkcja moderatora zawsze była nieodpłatna, moderatorem może być każdy kto ma lepszą opinię, czas itp...Czasem (choć nie zawsze ) opłacany jest admin. (przy założeniu, że admin poza forum też administruje cały portal )

Poza tym urządzenie jak myślę zostało stworzone nie tyle z myślą o nowych użytkownikach systemu NEX/ :c56 a tych którzy mają mniejszą lub większą kolekcję obiektywów a NEXa kupili jako dodatkowy aparat. Tak więc urządzenie jest przydatne i zostało stworzone (głównie ) z myślą o tych klientach.

Sony A35, 18-55mm, 50mm/1.8 +pasja i plany