anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

lampy sony

leszek_krk
Początkujący

lampy sony

witam:)
jestem na kupnie lampy,ale kompletnie nie wiem jaka mam wybrać(mam sony 300)...najbardziej chciał bym HVL-58 am no ale cena jest trochę wysoka,chociaż nie odstrasza mnie to za bardzo. Znalazłem też lampy Sigmy EF-500 i EF-530 oraz te same sigmy tylko że wersie SUPER.Cena tych EFów o 700 w górę zależy od modelu.Na allegro widziałem też SUNPAKI,ale nie znalazłem wiele na ich temat.Jak ktoś wie coś na ten temat to proszę o odzew:)

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Lesiu999
Początkujący

Nie miałem nigdy innych lamp niż Minolta/Sony no może poza lampą do zenita :) ale z tego co się czyta to jednak najlepsze lampy to firmowe. Sprawdzają się najpewniej.
Czy HVL-58 jest Ci potrzebna .... hmm.... czy ja wiem... jest co prawda jest ona naprawdę rewelacyjna (mam to wiem) ale moim zdaniem wystarczy że kupisz sobie HVL-F42, obraca się we wszystkich kierunkach, jest całkiem mocna a zaoszczędzone pieniądze możesz wsadzić do skarbonki i zacząć odkładać na nowe fajne szkiełko :)

forsand
Początkujący

Posiadam 350.Tydzien czasu sie zastanawiałem jaką lampe kupic!CZytałem opinie na necie....itp,rozmawiałem z fotografami w sklepach,punktach.....
Napaliłem sie na model HVL 58.Ale nasuneło sie pytanie-czy ja ją wykorzystam???Czy tylko dam zarobic firmie Sony ;) Spotkałem znajomego,co posiada olympusa i lampe o mocy przewodniej ok 36.Powiada,ze nie ma takiego obiektu,zeby go nie oswietlił :)
Rozwazałem tez kupno innych lamp,niz sony,ale doszedłem do wniosku,ze kupując sony bede miał pewnosc,ze współpraca bedzie odpowiednia.
Kupiłem HVL 42 w fotojokerze za 777zł oraz 4 akumulatorki GP 2100 6godzin max ładowanie
(przy ładowarkach nalezy zwrócic na czas ładowania) za 59 zł.

Ps na bateriach Energizer lampa przy pełnej mocy ładuje sie ok 9 sekund :(
ale na aku (jak są pełnej mocy) tylko 3 sekundy :) ,pózniej czas sie wydłuza razem ze spadkiem mocy aku do 5 secund
(kilakanscie pomiarów ze stoperem)

jestem zadowolony z zakupu
Fajną sprawa jest praca bezprzewodowa,bardziej naturalne zdjecia,jesli błysk z lampy skierujemy z boku :)

tylko trzeba dyfuzor dokupic-zeby posiadac komplet

forsand
Początkujący

ps na temat sunpaków sa rózne opinie
+niska cena
-niezbyt dobra jakosc
(sprzet amatorski)

natomiast Sigma nie chce współpracowac w ttl w trybie auto (czy jakos tak)

dlatego wolałem kupic HVL 42 i miec satysfakcje z wyboru

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Spotkałem znajomego,co posiada olympusa i lampe o mocy przewodniej ok 36.Powiada,ze nie ma takiego obiektu,zeby go nie oswietlił :)


:smileyhappy: Księżyc też doświetla?

Ps na bateriach Energizer lampa przy pełnej mocy ładuje sie ok 9 sekund :(
ale na aku (jak są pełnej mocy) tylko 3 sekundy :) ,pózniej czas sie wydłuza razem ze spadkiem mocy aku do 5 secund
(kilakanscie pomiarów ze stoperem)


Tyle, że lampa nie błyska zawsze pełną mocą, więc ładuje się szybciej ;)

forsand
Początkujący

Lajam napisał(a):

Spotkałem znajomego,co posiada olympusa i lampe o mocy przewodniej ok 36.Powiada,ze nie ma takiego obiektu,zeby go nie oswietlił :)


:smileyhappy: Księżyc też doświetla?

Ps na bateriach Energizer lampa przy pełnej mocy ładuje sie ok 9 sekund :(
ale na aku (jak są pełnej mocy) tylko 3 sekundy :) ,pózniej czas sie wydłuza razem ze spadkiem mocy aku do 5 secund
(kilakanscie pomiarów ze stoperem)


Tyle, że lampa nie błyska zawsze pełną mocą, więc ładuje się szybciej ;)



chodzi o pełne ładowanie!!!
(gdy zapala sie pomaranczowa dioda,ustawiona pełna siła błysku)