anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Najlepszy obiektyw do portretów

profile.country.pl_PL.title
duuchuu
Początkujący

Najlepszy obiektyw do portretów

Witam :c56

Przerzuciłem się na Sonkę, posiadam Aparat Sony :c56 500 i chciałbym dobrac do niego obiektyw do fotografii portretowej, co mi proponujecie?

31 ODPOW. 31
Tommygun------
Początkujący

dar801 napisał(a):

wlasnie przegladalem inne obiektywy o ogniskowej 85 i znalazlem minolte 85 1.4 na KKM sa zdjecia zrobione miedzy innymi przez Krisa czy ktos mial to szkielko w lapkach i jak ono spisuje sie pod wzgledem GO i bokeh (mam nadzieje ze nie zrobilem pomylki i te pojecia to nie to samo.ja nadal zaczynam moja przygode z fotografia )wzgledem do Sony bo cenowo to wielka roznica

85-ka minolty występowała w 4 wersjach, przy czym 3 to wersja G.
Pod względem bokehu i oddania kolorów, to niektórzy wolą minoltę niż zeissa. Problem jest taki, że jak w tej minolcie poleci np. elektronika, to praktycznie nigdzie tego nie naprawisz, pozostałe naprawy również mogą już być ograniczone, jak kupisz sony lub sigmę, to serwis masz zapewniony na długie lata. Dlatego pomimo mojego oddania i sympatii dla szkiełek minolty, to już nie kupuję droższych minolt niż 700-800 zł.
Głębię ostrości wszystkie szkiełka o takiej samej ogniskowej i jasności, na takiej samej matrycy będą dawać taką samą.

profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

Szczupic napisał(a):

Carl Zeiss 85/1,4 albo Carl Zeiss 135/1,8 :c34 w zależności który bardziej podpasuje :c34


Pojechałeś mocno, gdy ktoś przerzuca się na Sony nie wierzę, że od razu zakupi szkiełka za taką cenę, jeśli to jakiś profesional nie zapytał by co do portretu ;)
Nie znam minoltowych 85 ale sony 85 2.8 polecam jak najbardziej. Tanie, ostre, lekkie.

profile.country.PL.title
remolmar
Poszukiwacz

witam,

a jak się ma ten nowy produkty 35mm f1.8 SAM

Tommygun------
Początkujący

Mam 35-kę, ostatnio nawet sprawdzałem jak z portretem. Ogólnie, jest akuratnie ostry, nie przeostrzony ale i moim zdaniem na 1.8 jest ostro i wyraźnie. Bokeh, no tylko z niewielkich odległości coś tam w tle się dzieje, jeżeli jednak zbliżyć się za bardzo, to wiadomo, przerysuje trochę perspektywę. Można próbować ale do takiego trochę szerszego portretu. Tyle, że jak porównam wyniki z np. 50/1.4 przymkniętym do 1,7, to zupełnie inny świat, może lepiej rozważyć 50/1.8 jak kasy nie ma (cenowo zbliżony do tej 35-ki). Jak tak, to może w okolicach 800-900 zł + wyrwać 50/1.4 sony lub nawet dobrze zachowaną minoltę.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

remolmar napisał(a):

witam,

a jak się ma ten nowy produkty 35mm f1.8 SAM


no ale 35tką portret? Nie rób tego dziewczynom :smileytwisted:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
remolmar
Poszukiwacz

Myślałem o robieniu portretów od pasa w górę oraz całych osób. ta 50tka kosztuje w fj 1399zł a 35tka 799zł. zastanwaim sie który mi bardziej spasuje jesli chodzi o szer. i jaka jest roznica w swietle 1.4 a 1.8

pozdrawiam

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

To ja bym poszedł w tę stronę i kupił 50/1.8 (Portrety - popiersia), 35/1.8 jako standard na APS-C i jeszcze bym dowalił do 85/2.8 bo to moja ulubiona ogniskowa.
Masz komplet jasnych i lekkich obiektywów a co najważniejsze - dobrych optycznie.

profile.country.PL.title
remolmar
Poszukiwacz

hmmmm, chyba sie niezrozumieliśmy . aczej az tylu stalek niekupie :) myslalem o jednej 35 lub 50 . i zastanawiam sie gdybym poszedl w strone 50 to czy 1.4 a 1.8 ile to jest warte?

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

A mnie chodziło o to, że w cenie 50/1.4 dostaniesz dwa szkła 50/1.8 i 35/1.8
W przyszłości - jak zacznie Ci brakować tej 'standardowej' portretowej ogniskowej, to dokupisz 85/2.8

profile.country.PL.title
remolmar
Poszukiwacz

no to teraz rozumiem. a ta 50 1.8 ile stoi mniej wiecej ?