anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do filmowania na start

profile.country.PL.title
AdiSuN
Poszukiwacz

Obiektyw do filmowania na start

Planuję rozpocząć przygodę z filmowaniem i montażem, wybór padł na Sony A6400. 

W związku z tym cały czas się waham jaki obiektyw wybrać na początek? Jest sens brać od razu dwa czy jeden będzie wystarczający na początek? Dodam, że raczej skupiłbym się na stałoogniskowych. Myślałem nad 18mm, 50 mm lub 30mm (Sigma/Sony).

Jeśli chodzi o filmowanie to głównie skupię sie na teledyskach do utworów muzycznych, czyli typowe ujęcia artysty na tle czegoś, slow motion w ładnej jakości z bliska na twarz, detale, oprócz tego próba jakichś filmów krótkometrażowych i zabawy w b-rolle. 

Z góry dzięki za porady bo całkowicie nie wiem jak się za to zabrać i na co się zdecydować w kwestii obiektywów.

Tagi (1)
8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Niejako dedykowany pod ten aparat obiektyw do filmu to był 18-105/4. Takiego używałem do A6000 do filmów.

profile.country.PL.title
AdiSuN
Poszukiwacz

Wolałbym mimo wszystko na początek stałoogniskowy

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Rozumiem Twoje preferencje i z mojego doświadczenia z APS-C z bagnetem E moge polecić bardzo fajny obiekty 35/1,8 (SEL35F18) Jak bys chciał szerzej to też zacny ZAISS 24mm (SEL24F18Z) Oczywiście trzeba brać pod uwagę że to APS-C i ogniskowa jest obarczone mnożnikiem 1,5 czyli ze kąty widzenia będą jak dla FF x mnożnik.

profile.country.PL.title
AdiSuN
Poszukiwacz

Właśnie natknąłem się na ten obiektyw i brałem go pod uwagę, myślisz że to faktycznie byłaby na start taka fajna uniwersalna opcja gdzie można byłoby złapać jakieś fajne kadry typu postać na tle czegoś, ale też pofilmować z bliska na detal, twarz?

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Sam musisz ocenić czy taki kąt widzenia (z uwzględnieniem mnożnika) będzie odpowiadał Ci do Twoich kadrów.

Przykładowo wspomniana 35mm będzie widziała niemal jak 50mm (przeliczeniowo 52mm) ale to nie znaczy, że będzie to dokładnie tak jak 50mm przy FF.

 

profile.country.PL.title
konrad_kali
Użytkownik

Pytanie trochę z innej beczki: Czy w Twoim a6400 działa funkcja Czyszczenie ? Czy matryca delikatnie wibruje jak włączysz Czyszczenie ? I jaką masz wersję oprogramowania w swoim a6400?

profile.country.PL.title
Adam_D
Poszukiwacz

Ja chciałbym się podpytać o takie obiektywy na start do filmowania i fotografowania pod A7II. Teraz ogarniam sprawę obiektywem Samyang AF 35 mm f/1.8 FE. Tylko tutaj mam problem ze zdjęciami i filmowaniem w małych pomieszczeniach. Czy jest tutaj jakiś złoty środek w wyborze obiektywu do wszystkiego/spacerowego. Czy Sony 24-105mm to najlepszy wybór?

profile.country.PL.title
Adam_D
Poszukiwacz

Wybrałem obiektyw Viltrox AF 20mm f/2.8 Sony FE. Cena zakupu 798 zł. W tej cenie ogarniam sensownie filmowanie i zdjęcia w pomieszczeniach dodatkowo dobra stałka do astro. Tu tylko trzeba pamiętać o trzymaniu przesłony międzu 4-8.