anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do fotografii ptaków Sony Alpha 450

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
partofthelight
Nowicjusz

Obiektyw do fotografii ptaków Sony Alpha 450

Witam Wszystkich!

 

Jestem nowicjuszem w obserwacji ptaków i ich fotografowaniu. Poszukuję odpowiedniego obiektywu, żeby rozpocząć przygodę. Nie posiadam wielkiego budżetu, ale będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i propozycje.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Adam

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, w fotografowaniu ptaków najlepiej sprawdzają się teleobiektywy, a tem im dłuższe i lepsze optycznie tym droższe. Na początek możesz poszukać przystępnego obiektywu 70-200 mm (np. f4) i sprawdzić czy ten zakres ci odpowiada. Najprawdopodobniej będziesz jednak potrzebował czego dłuższego, np. 300, 400, czy nawet 600 mm na tzw. długim końcu. Jeśli to możliwe bierz obiektyw ze stałym światłem w całym zakresie ogniskowych, jednak przy szerszych zakresach będzie to trudne.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Cześć, w fotografowaniu ptaków najlepiej sprawdzają się teleobiektywy, a tem im dłuższe i lepsze optycznie tym droższe. Na początek możesz poszukać przystępnego obiektywu 70-200 mm (np. f4) i sprawdzić czy ten zakres ci odpowiada. Najprawdopodobniej będziesz jednak potrzebował czego dłuższego, np. 300, 400, czy nawet 600 mm na tzw. długim końcu. Jeśli to możliwe bierz obiektyw ze stałym światłem w całym zakresie ogniskowych, jednak przy szerszych zakresach będzie to trudne.
profile.country.PL.title
partofthelight
Nowicjusz

Dzięki wielkie. 🙂