anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do pracy w archiwum.

profile.country.PL.title
skomar330
Nowicjusz

Obiektyw do pracy w archiwum.

Posługuję się a6000, poszukuję odpowiedniego obiektywu do pracy w archiwum. Niestety nie jest za jasno... . Co polecacie, zmiennogniskowewgo lub jakąś stałkę.

 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Wybór zależy od tego, co fotografujesz w archiwum. Czy są to dokumenty, książki, czy może jakieś inne rzeczy, jak np. obrazy? Rozumiem, że to jest kwestia digitalizacji tego archiwum? Czy to, co fotografujesz może być wystawione na mocniejsze światło, czy może specjalnie jest tam ciemno, aby zachować archiwum w jak najlepszym stanie?

Warto zastanowić się nad 35mm F/1.8, bądź jeśli potrzebujesz szerszego kąta, to Zeiss 24mm F/1.8. Do tego, jeśli można używać dodatkowego światła, to warto przemyśleć dodatkową lampę błyskową. W przypadku zdjęć z bliska, można kupić lampę z małą liczbą przewodnią, np. HVL-F20M.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

jak archiwum to raczej statyczne rzeczy, ja bym kupił dobry statyw z dodatkowym ramieniem tak by aparat można było umieścić nad dokumentem. Obiektyw wystarczy nawet ten z zestawu po prostu trzeba będzie go przymknąć do f/8 np. W przypadku jakiś większych rzeczy też statyw i aparat z kitem da radę. Jeśli zależy Ci na bardzo ostrych zdjęciach z dużą ilością szczegółów, to masz 30 macro, 50 macro i 90 macro i oczywiście statyw.

profile.country.PL.title
skomar330
Nowicjusz

Obiektyw Sigma A 19 mm f/2.8 DN / Micro 4/3 czarny?
profile.country.PL.title
skomar330
Nowicjusz

Jeśli chodzi o światło, to niestety nie mogę korzystać z lampy. Światło w czytelni również jest słabe... Tak więc...

Fotografuję dokumenty, strony maszynopisu, pisma ręcznego.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, masz a6000, czyli APS-C więc obiektyw sigmy, który podałeś pasować nie będzie. Tak się zastanawiam do czego Ci tego zdjęcia? Tworzenie archiwum cyfrowego raczej wykonuje się skanerami, jeśli kopiujesz na swoje potrzeby wg mnie wygodniej będzie użyć telefonu w trybie skanowanie dokumentu 😁