anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw do sony a6000

profile.country.PL.title
sokpomidorowy
Nowicjusz

Obiektyw do sony a6000

Hello, planuje zakup sony a6000, chce go kupić do używania tak na codzień. Trochę krajobrazu, budynków, spacery, wakacje, zdjęcia w pomieszczeniach, święta itd. Teraz mam problem z obiektywem. Chciałabym żeby był dość jasny i miał fajny, ale bez szaleństw zoom w rozsądnej cenie. Jaki wybrać? 

 

Ps. Czy sony a6000 to dobry wybor?

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, nie da się połączyć ze sobą fajnego zooma dobrej jasności i niskiej ceny... Proponuje żebyś zakupil a6000 z obiektywem kitowym 16-50 lub z podwójnym kitem (zestaw ekonomiczny) ewentualnie mozesz kupić spacer zoom 18-200 (zestaw wygodny), jak pominiesz cenę, to 16-35/4 +24-70/4+70-200/4 (albo 100-400) tylko to już jest drogo nawet bardzo biorąc pod uwagę a6000. 

 

Uprzedzając pytanie u konkurencji będzie dokładnie tak samo 😊

profile.country.PL.title
ArniGuo
Poszukiwacz

Witaj sokpomidorowy. 

Chciałbym Ci coś podpowiedzieć. Jestem również amatorem, dlatego cenię sobie podpowiedzi Fachowców.

PAWEŁ jest z pewnością znawcą tematu.

Też skorzystałem z jego pomocy i na razie pozostaję przy kitowym 16-50.  Nie jest taki zły...... A jak jeszcze  trochę popracuję na C1 do obróbki RAW będzie dobrze. Trzeba popracować na czymś tańszym żeby zdecydować się na jakiś kierunek. Potem wybrać, bardziej pod swoje potrzeby. Można wydać majątek na obiektywy, ale nie od razu.  Dodam tylko że Paweł poradził mi szeroki kąt samyanga. Chyba go kupię. Na jakiś czas.

Psalm. Przy okazji. Paweł czy możesz mi posłać z 2,3 zdjęcia krajobrazów i jakąś choć jedną panoramę z tego samyanga który mi poleciłeś?  Na prywatny adres?

Pozdrawiam nowicjuszy i specjalistów.

ArniGuo 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

ArmiGuo wyślij mi adres @ w wiadomości prywatnej postaram się coś podesłać.