anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

obiektyw FE 1.8/50 alpha 7 II

profile.country.PL.title
h.Anka
Nowicjusz

obiektyw FE 1.8/50 alpha 7 II

Posiadam jedynie obiektyw, który podałam w temacie wiadomości. Jak się dowiedziałam, nie zrobię nim zbliżeń. Jakie obiektywy polecacie do dalszej pracy dla początkującej osoby? :slight_smile: 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Dzień dobry, h.Anka ,

Jestem pewna, że zaraz zglosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, ale jeśli chaciałabyś skontaktować się w tej sprawie także z Sony Support, można to zrobić telefonicznie lub poprzez formularz, dane kontaktowe tutaj: 
tel. +48 223060694
https://services.sony.pl/supportmvc/pl/Contact/Email
Pozdrawiam,  Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@h.Anka  napisał(a):

Posiadam jedynie obiektyw, który podałam w temacie wiadomości. Jak się dowiedziałam, nie zrobię nim zbliżeń. Jakie obiektywy polecacie do dalszej pracy dla początkującej osoby? :slight_smile: 


Cześć :slight_smile:

 

O jakiego rodzaju zbliżeniach mówimy? Chodzi Ci o fotografowanie małych przedmiotów z niewielkiej odległości?

 

Jeśli tak, potrzebujesz obiektywu makro np. Sony FE 50/2.8 Macro lub FE 90/2.8 Macro G OSS.

 

Możesz również skorzystać z wszelkiego rodzaju manualnych obiektywów do makrofotografii, ale konieczne będzie zakupienie do nich odpowiedniego adaptera. To znacznie tańsza opcja, ale raczej pozostaje wyłącznie ostrzenie manualne.

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
h.Anka
Nowicjusz

Nie, nie chodzi o zbliżenia typowo makro :slight_smile: Chodzi o zbliżenia przy kadrowaniu, podczas fotografii krajobrazu, czy portretów. Wybacz brak profesjonalnej nomenklatury, ale dopiero raczkuję w temacie :wink: 

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Najprawdopodobniej masz na myśli obiektyw typu zoom. Obiektyw ten ma konstrukcję umożliwiającą zmianę ogniskowej bez zmiany obiektywu (a więc możesz, kręcąc pierścieniem mieć obiektyw szerokokątny - typowy do krajobrazów a po przekręceniu pierścienia ogniskowej obiektyw wąskokątny - typowo portretowy).

Takimi obiektywami podstawowymi typu zoom są obiektywy FE 24-104/4 G OSS (SEL 24105G); FE 24-70/2,8 GM (SEL2470GM); 24-70/4 ZA OSS (SEL2470Z); FE 28-70/3,5-5,6 OSS (SEL2870); trochę szerszy (a właściwie szerokokątny) FE 16-35/4 ZA OSS (SEL1635Z); uniwersalny FE 24-240/3,5-5,6 OSS (SEL24240) i najbardziej filmowy 28-135/4 G OSS (SEL28135G). Ich ogniskowe pozwalają na fotografowanie zarówno krajobrazów jak i portretów.