anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw generujacy ladny bokeh

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Obiektyw generujacy ladny bokeh

Witam. Szukam do systemu alpha obiektywu dajacego ladny bokeh. Wiem, to jest dosyc szerokie pojecie i kazdy bedzie mial troskze inna opinie, ale chcialbym uslyszec co mi polecanie. Moze byc cos starszego manualnego, ew. podepne adapter. Milo by bylo jakby ktos mowiacy o bokehu obiektywu, dal linka do jakiegos zdjecia z probka. Sam teraz przymierzam sie do kupna sony 50 F1.4 i myslalem jeszcze o czyms wlasnie ze starszych szkiel, bo cos mi sie o uszy obilo, ze niektore manulane szkielka sa dosyc ciekawe. Z gory dzieki za odpowiedzi. :)

60 ODPOW. 60
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cały problem w tym, że "ładny bokeh" to pojęcie dość subiektywne.

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Wiem, wiem, dlatego zaznaczylem, ze zdaje sobie sprawe, ze kazda opinia bedzie inna. Chcialbym zobaczyc propozycje innych, ktorzy albo maja za soba spora liczbe obiektywow albo nawet moze i mala, ale ktorys z nich ich urzekl.

Norbert-----
Początkujący

Ładny bokeh dają np ( z tych szkieł, które mam i korzystam)

MAF 80-200/2.8 :shock: .....
MAF 35/1.4 :shock:
MAF 100/2.8 :D

...no ale to jest taka wyższa półka z cenami 1300-2700pln

Wiem, że MAF 70-210/4 (flinta) daje ładny bokeh - ale nigdy jej nie miałem.

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Dzieki wielkie za odpowiedz. Poprzegladam w necie jak wyglada bokeh z tych obiektywow. W sumie 1000 to jeszcze cena, ktora za dobry obiektyw jestem w stanie wylozyc po pewnym czasie jedzenia samego chleba o wodzie. :P

Norbert-----
Początkujący

Flinta cieszy się dużym szacunkiem i cena nie jest jeszcze tak astronomiczna bo swego czasu można było ją kupić za 600pln. Jak pisałem nigdy nie miałem i z tego co widziałem na zdjęciach nie jest tak ostra jak 80-200/2.8 , 100/2.8 czy 70-200/2.8 :D ....ale plastykę ma baaaardzo ładną. Taka 35/1.4 to ma tylko bokeh i jasność.....ale ostrością nie grzeszy....no ale to jest szkło do specyficznych zastosowań (gdy potrzebujemy "maziai" a nie "żyletek" 8-) )

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Dla zyletki chce kupic wlasnie sony 50 1.4 bo slyszalem, ze ostrosc tam jest bardzo dobra. Teraz szukam czegos co bedzie miala ladna plastyke zdjecia. :)

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Sqarpi napisał(a):

Dla zyletki chce kupic wlasnie sony 50 1.4 bo slyszalem, ze ostrosc tam jest bardzo dobra.


jak się przymknie to jest super, ale na 1.4 jest dość miękko, niemniej warto kupić bo czasem ta jasność się przydaje ;)

Tutaj: http://www.pixel-peeper.com/lenses/sony/
znajdziesz mnóstwo fotek z większości szkiełek Sony. Do wyboru do koloru, możesz sobie pooglądać i ocenić. Miłej zabawy :D

profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

Coś mi się wydaje że zaczynasz od złej strony. Najpierw ustal co Ci jest potrzebne dokładnie: do jakiego rodzaju fotografii jest ci obiektyw potrzebny, co zamierzasz z nim robić, jaka ogniskowa, jakie światło.
Nad wyglądem bokeh to się można zastanawiać IMHO w drugiej kolejności.

grzybki z barszczem
profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Dla portretow i jasnosci kupuje sobie wlasnie 50 ze swiatlem 1.4, a jako ze nie mam pelnej klatki to wyjdzie wyzej, wiec w sam raz. Chcialbym miec jeszcze obiektyw, ktory bedzie robie zdjecia, w ktorych bedzie plastyka ladna, to tez glownie chodzi o portrety. Mysle, ze mam dosc sprecyzowane cele. Jesli ktos poleci mi obiektyw, ktory bedzie robil ladne plastycznie zdjecia, a powiedzmy nie bedzie trafial w moje wymogi co do szkiel, to sie zastanowie czy takie szklo mi jest potrzebne czy nie.