anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw generujacy ladny bokeh

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Obiektyw generujacy ladny bokeh

Witam. Szukam do systemu alpha obiektywu dajacego ladny bokeh. Wiem, to jest dosyc szerokie pojecie i kazdy bedzie mial troskze inna opinie, ale chcialbym uslyszec co mi polecanie. Moze byc cos starszego manualnego, ew. podepne adapter. Milo by bylo jakby ktos mowiacy o bokehu obiektywu, dal linka do jakiegos zdjecia z probka. Sam teraz przymierzam sie do kupna sony 50 F1.4 i myslalem jeszcze o czyms wlasnie ze starszych szkiel, bo cos mi sie o uszy obilo, ze niektore manulane szkielka sa dosyc ciekawe. Z gory dzieki za odpowiedzi. :)

60 ODPOW. 60
profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Ja uważam, że bardzo ciasno kadrowanych portretów nie powinno się robić zrobić, ale..
...już takie popiersie na przykład owszem można.
Jestem przekonany, że 50/1,4 jest niezłym pomysłem, nie zawsze przecież portret oznacza samą twarz i nic więcej

Drugie zdjęcie już publikowałem, ale dobrze pokazuje możliwości 50mm/1,4
Pierwsze jest bardzo zwyczajne, po prostu testowe, ale też ładnie pokazuje rozmycie tła jakie daje ten obiektyw.
Obydwa zdjecia wykonałem DSLR A200

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Wielkie dzieki Rafiki, ladnie tutaj jest pokazane co tym obiektywem glownie mozna robic. :) To tylko utwierdza mnie w przekonaniu, ze 50 musze nabyc.

profile.country.pl_PL.title
Lesiu999
Początkujący

50/1,4 to tak czy siak trzeba nabyć ;) może jest trochę ciasna ale mi wiele razy przydała się przy słabych warunkach oświetleniowych.
Miałem kiedyś obiektyw Minolta 24-105, może nie jest to cud techniki ale ja byłem całkiem zadowolony z tego szkła, może przy Twoich warunkach finansowych to by Ci się nadało ??

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

A zaraz poszperam w necie, co i jak z ty obiektywem jest, za ile, jak wypada jesli chodzi o ostrosc itd. Wiadomo, ze testy i ocena kogos kto to mial to nie to samo, ale przed kupnem wole zestawic jak najwiecej opinii.

profile.country.pl_PL.title
Lesiu999
Początkujący

między kitem a 24-105 to różnica jest jak między niebem a ziemią, różnica pomiędzy 24-105 a np Sony CZ 24-70/2,8 jest dokładnie taka sama, niebo a ziemia. Co prawda po przymknięciu kit jak i 24-105 są całkiem miłe ale Ty potrzebujesz raczej małej głębi ostrości co by tło było jak najbardziej rozmyte.
Mi 24-105 odpowiadał jako ciekawy dobry spacerzoom, choć jak kupiłem 50/1,4 to praktycznie przestałem z niego korzystać :)

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

No jestem pewny, ze wybor wiekszosci obiektywow w systemie zamiast kitowego bedzie przesiadka na plus. Moze ja mam za duze wymagania ale no... kitowy to troszke mydlo jest.

W tej chwili posiadam tylko kit 18-70 plus tamrona 70-200 ld di2 z przydomkiem macro. Tego drugiego sie pozbede i postaram sie w jego miejsce nabyc flinte. Tak dla rozrysowania lepiej mojej obecnej sytuacji.

Edit:
Jesli ktos mialby sample wlansie z flinty to bylbym wdzieczny za pokazanie czegos. Z gory dzieki.

profile.country.pl_PL.title
Lesiu999
Początkujący

A może zamiast flinty Sony 70-300 G SSM ?? wiem że cenowo to inna półka ale bazując na własnym doświadczeniu powiem że lepiej kupić na raty dobre szkło niż kupować słabe które i tak za parę miesięcy sprzedasz i to raczej z mniejszą kwotę niż kupiłeś.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Lesiu999 napisał(a):

A może zamiast flinty Sony 70-300 G SSM ?? wiem że cenowo to inna półka


A może od razu 70-200/2.8 G SSM? :smileyhappy:

No właśnie Lesiu...inna półka (70-300G jest ponad 3 razy droższy, 70-200 prawie 9 razy :o ) i tu cały problem jest. Człowiek który dopiero zaczyna i szuka coś w segmencie budżetowym raczej nie będzie skłaniał się żeby wydać ponad 2 tysiące. W kwestii odsprzedaży - jest większe prawdopodobieństwo, że flintę sprzeda drożej niż kupił ;)

profile.country.pl_PL.title
Lesiu999
Początkujący

A może tak kolega Sqarpi się wypowie, on chyba jednak wie lepiej czego potrzebuję.
Ja tylko proponuję a Ty się znów nabijasz.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Lesiu999 napisał(a):

Ja tylko proponuję a Ty się znów nabijasz.


Szkoda, że odbierasz to jako nabijanie...bądźmy po prostu realistami - człowiek nie wie jeszcze co chce, a Ty go karmisz wizją rat za szkiełko, które wcale nie musi spełnić jego oczekiwań. ;)
Pewnie, że może kupić, nawet i 70-200G, ale czy to zagwarantuje cokolwiek prócz zaspokojenia własnego ego?

Pozdrawiam