anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw generujacy ladny bokeh

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Obiektyw generujacy ladny bokeh

Witam. Szukam do systemu alpha obiektywu dajacego ladny bokeh. Wiem, to jest dosyc szerokie pojecie i kazdy bedzie mial troskze inna opinie, ale chcialbym uslyszec co mi polecanie. Moze byc cos starszego manualnego, ew. podepne adapter. Milo by bylo jakby ktos mowiacy o bokehu obiektywu, dal linka do jakiegos zdjecia z probka. Sam teraz przymierzam sie do kupna sony 50 F1.4 i myslalem jeszcze o czyms wlasnie ze starszych szkiel, bo cos mi sie o uszy obilo, ze niektore manulane szkielka sa dosyc ciekawe. Z gory dzieki za odpowiedzi. :)

60 ODPOW. 60
profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Sony 50mm/1.4 juz jest, lampka 42 juz jest, jupiter9 juz jest, czekam tylko na adapter m42>minolta. Dzieki wszystkim za pomoc. Tak jak pisalem wyzej, dalej jestem otwary na jakies ciekawe propozycje, choc z racji budzetu narazie raczej cos tanszego bym zakupil.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Teraz, to byśmy jakieś ładne fotki zobaczyli... :D

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Jedna z pierwszych fotek strzelonych sony50f1.4 plus lampa:
bw: http://img231.imageshack.us/img231/3511/dadwx8.th.jpg
kolor: http://img142.imageshack.us/img142/1871/dadc1jh0.th.jpg
Tak w ogole to moj ojciec, na nim zostala przeprowadzona pierwsza proba lampy i obiektywu. Swiatlo odbite o sciane po jego prawej stronie. Tak jak powiedzialem, pierwsze zdjecie z lampa i tym obiektywem, prosze o wyrozumialosc. :)

Alf300
Początkujący

Sqarpi Tata kolor bardzo mi się podoba ... Widzę że jest tu rozmowa o obiektywach M42 właśnie dziś bawię się starym Heliosem 44-2 i jestem załamany nie mogę opanować tego obiektywu jestem mało doświadczony i chyba podniosłem sobie poprzeczkę za wysoko .

Jak tylko będziesz miał jakieś fotki z tego jupitera to zamieść . Ja przedstawię naprawdę chyba najlepszą fotkę jaką dziś zrobiłem heliosem

Jeszcze trochę powalczę ale walka jest chyba z góry przegrana ... Oby nie :?

profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Alf, czekam na adapter, ktory przyjdzie mi dopiero w przyszlym tygodniu. Hmm z tego zdjecia to mi w sumie najbardziej nie pasuje swiatlo. Focus minimalnie za daleko i ogolnie zdjecie sprawia wrazenie ruszonego. Moze jakbys minimalnie przymknal przeslone to wyszloby troszke lepiej.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

I postaraj się zrobić fotkę czegoś w innym kolorze bo akurat czerwony nie jest najlepszy do prób a przysłonę ustaw na minimum 4-5,6

Alf300
Początkujący

Dzieki Panowie za rady jeszcze powalcze i faktycznie moze przymkne troche...

...zobaczymy co bedzie. :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Sqarpi napisał(a):

Jedna z pierwszych fotek strzelonych sony50f1.4 plus lampa:
Tak w ogole to moj ojciec, na nim zostala przeprowadzona pierwsza proba lampy i obiektywu. Swiatlo odbite o sciane po jego prawej stronie. Tak jak powiedzialem, pierwsze zdjecie z lampa i tym obiektywem, prosze o wyrozumialosc. :)


Zdecydowanie lepsze, ciekawsze b&w, kolor - takie zwykłe. To czarne w LD mocno odciąga uwagę, w bw już tak nie razi.
Powinieneś teraz popracować nad:
-kadrem - nawet, jeśli zdjęcie ma wyglądać na takie naturalne, nie studyjne, zadbaj, by w kadrze było "czysto" - bez kontrastowych "przeszkadzajek". Tło i otoczenie modela jest równie ważne jak sam model.
-oświetleniem: zobacz, jak zmienia się faktura i wyraz twarzy i charakter samego zdjęcia gdy zmieniasz oświetlenie. Używaj naturalnego światła, lampy w trybie wireless i różnych rozjaśniaczy (przydaje się pomocnik) - czasem duża karta białego papieru od strony cienia dużo może zmienić.

I pozdrów tatę, że ma cierpliwość Ci pozować :)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Sqarpi
Początkujący

Hehe dzieki TAadeuszu za rady. Pozdrowie, ale miej na uwadze, ze to zdjecie nie pozowane. Po prosty wyjalem obiektyw, lampe, zobaczylem co jest w pokoju i, ze tata sie odwraca i zrobilem zdjecie. Takie testowe, bez ustawiania czegokolwiek. Jedno z pierwszych zdjec w tym zestawieniu. A to czarne w ld rogu to kawalek choinki. ;)

Alf300
Początkujący

Witam ... Walka z Heliosem 44-2 CDN.

Kolejne doświadczenie i uzmysłowienie sobie jak Ludzie którzy fotografowali/fotografują na całkowicie manualnych ustawieniach i bez wsparcia elektroniki ... Jaka to musiała być pasja i dodatkowo czekania na efekt swojej pracy .... Chyle czoła :)

Dla mnie wielka frajda że z choć jedno zdjęcie z wielu wychodzi w miarę poprawnie , bo opanowanie tego obiektywu to dla mnie wielka trudność .

zamieszczę fotki z dziś ... myślę że może wkrótce będą lepsze .