anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw Minolty do Sony SLT a-58

profile.country.PL.title
angeloous
Poszukiwacz

Obiektyw Minolty do Sony SLT a-58

Cześć!

Chcę zakupić obiektyw portretowy. Zastanawiam się nad Minoltą 50 mm f1.7. Słyszałam, że obiektywy Minolty są kompatybilne z Sony, jednak nie mogę znaleźć informacji, czy nie będzie mi potrzebna żadna przejściówka. Czy orientuje się ktoś, czy do modelu Sony SLT-a58 ten obiektyw będzie dobry?

Bardzo proszę o radę. Jeśli znacie również inne ciekawe obiektywy nadające się do portretowania, z chęcią skorzystam z Waszych rad :slight_smile:

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Jeżeli mówisz o tej https://www.optyczne.pl/208-Konica_Minolta_AF_50_mm_f_1.7-specyfikacja_obiektywu.html minolcie to tak, bez problemu chodzi z A58

 

Co prawda do portretu wybrał bym bardziej Samyanga 85/1.4

Chyba że potrzebujesz AF.
W minoltowskiej 50tce jest śrubokręt, więc szybkość AF jest raczej (na dzisiejsze czasy) wolna. Na forum klubkm.pl pojawiają się w dobrych cenach te obiektywy.

 

50tka minotly to przyzwoite szkło.

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Doradca

Nie wiem, czy nie dołączam zbyt późno, ale mam uwagę co do obu obiektywów. SLT a-58 ma matrycę APS-C, a zatem oba obiektywy, jako pełnoklatkowe, będą traktowane w nim jak z ogniskową 75 mm (Minolta) oraz 128 mm (Samyang). Kąt widzenia Minolty jest bliższy mojemu wyobrażeniu o zastosowaniu portretowym, ale Samyang ma przewagę jasności i co za tym idzie możliwości rozmycia tła.