anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw Sigma? Jaki kupić?

profile.country.pl_PL.title
druczek
Poszukiwacz

Obiektyw Sigma? Jaki kupić?

Obiektyw Sigma? Jaki kupić?
Posiadam sony :c56 55 i od kilku tygodni poszukuję obiektywu do mojego aparatu.

Prosiłbym was o pomoc w wybraniu dobrego lecz nie drogiego teleobiektywu, zastanawiałem się nad tym:
Sigma
lecz zobaczymy co na ten temat powiecie i jakie obiektywy mi zaproponujecie.

Z góry dzięki za pomoc! ;)

18 ODPOW. 18
armalite
Początkujący

Tego nie kupuj, ma bagnet do Nikona :)

A tak poważniej. Miałem takie szkło. Fajne. Trochę ciemne, ale w tej klasie to standard. Głośny napęd AF. Optycznie całkiem całkiem, można w dobrych warunkach całkiem fajne zdjęćia zrobić
Ma wadę - lubią się ułamywać zębatki napędu AF. Owszem, naprawiają na gwarancji, ale nismak pozostaje.

Osobiście polecałbym raczej Tamrona 70-300 USD. Trochę droższy, ale bez przesady, a jednak sporo lepszy choćby z uwagi na rodzaj napędu - ultradźwięki są zdecydowanie cichsze i troszkę szybsze. Gdy sprzedałem Sigmę kupiłem właśnie takiego Tamiego i byłem bardzo zadowolony.

profile.country.pl_PL.title
druczek
Poszukiwacz

Wiem że tamten obiektyw ma bagnet do Nikona ponieważ chwilowo na stronie fotojokera nie ma tego obiektywu z bagnetem do sony dlatego daje linka do tego z bagnetem do nikona.

A i prosiłbym o jakiś link do tego obiektywu który polecacie.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

druczek napisał(a):

Obiektyw Sigma? Jaki kupić?
Posiadam sony :c56 55
Prosiłbym was o pomoc w wybraniu dobrego lecz nie drogiego teleobiektywu, zastanawiałem się nad tym:
http://www.e-fotojoker.pl/product/obiektywy/sigma/sigma-70-300mm-f-4-5-6-apo-dg-macro-nikon-z-silnikiem/



:c37
Dałeś pomiędzy url i zrobił się z tego link do kliknięcia. Gdybyś chciał zastąpić link tekstem to pomiędzy url wpisujesz tekst, który ma się wyświetlać na forum jako Twój link a link wklejasz w pierwszy kwadratowy nawias. Powinno to wyglądać tak: wyświetlanytekst. Strona wtedy wyświetli się tak:
Sigma 70-300.
A teraz do konkretów odnośnie obiektywu.
Link, który wstawiłeś jest do obiektywu do Nikona. Z tym mocowaniem nie będzie pasował do Sony. Sony ma swoje mocowanie, nazywa się bagnet A, najczęściej jednak w sklepach i opisach napisane jest bagnet Minolta/Sony lub tylko Sony (oczywiście obiektywy z bagnetem Minolta również pasują i w pełni współpracują z lustrzankami Sony, trzeba tylko wiedzieć, że chodzi o obiektywy Minolty z autofokusem, obiektywy manualne Minolty mają inny bagnet, najczęściej opisane są jako Minolta MD, MC).
Np tu jest taki obiektyw. Tylko kupując obiektywy firm niezależnych (a w szczególności Sigmy) powinieneś udać się do sklepu z aparatem i sprawdzić, czy obiektyw działa z Twoją puszką. Ostatnio Sigma na produktach, które współpracują z nowymi aparatami umieszcza napis, że są kompatybilne z A55, A77 itp.
Sam obiektyw jest dobrą propozycją jeżeli chodzi o tani teleobiektyw. Innym godnym według mnie polecenia obiektywem jest Sony 55-200 SAM. Jest jeszcze Tamron 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di USD Sony/Minolta ale trochę droższy od poprzednio wymienionych. A sądząc po recenzjach najlepszy z tej trójki.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

druczek napisał(a):

Wiem że tamten obiektyw ma bagnet do Nikona ponieważ chwilowo na stronie fotojokera nie ma tego obiektywu z bagnetem do sony dlatego daje linka do tego z bagnetem do nikona.

A jesteś pewien, że Sigma produkuje TEN obiektyw z silnikiem do Sony? Bo ja wątpię. Nikon w niektórych puszkach zmienił napęd i Sigma sie dostosowała. Do sony jest on w wersji na "śrubokręt" i ma jedną wadę - padają zębatki w nim. Dlatego lepiej pomyśleć nad pozostałymi propozycjami.
(A link Ci poprawiłem ;) )

------------------------------
fotoamator
armalite
Początkujący

Moim zdaniem to ogłoszenie to jakaś kicha. Sigma ostatnio BARDZO się ceni, jakoś nie wierzę, żeby teleobiektyw z HSM kosztował mniej niż bez HSM.
http://www.sigma-sklep.pl/sigma-70-300m ... 403,p.html

Reasumując: Masz do wyboru Tamrona 70-300, Tamorna 70-300 USD, dwie Sigmy (z APO i zwykła) oraz obiektyw Sony. Z używek jeszcze Minolty
Ja bym brał Tamrona USD

profile.country.en_GB.title
spidzior
Początkujący

Witam podepne sie pod temat.... tez jestem zainteresowany kupnem tej sigmy apo... i tu pytanie , ktory z tych obiektywow ( tamron, sigma ) jest lepszy jakosciowo (material, jakosc wykonania), i optycznie? ps. moze dysponuje ktos zdjeciami wykonanymi ww sprzetem...

armalite
Początkujący

A co chcesz porównać?

Jest Sigma 70-300 APO i Sigma 70-300 bez APO. Z tych dwóch do robienia zdjęć nadaje się ta pierwsza
Jest Tamron 70-300 i Tamron 70-300 USD. Pierwszego nie znam, ale podobno jest cieniuuuuutki.... Drugi jest bardzo fajny, ale...

No własnie, są ale. Sigma jest ładniej wykonana. Przynajmniej z zewnątrz. W środku potrafi się ukruszyć zębatka od napędu AF. Optycznie jest niezła, nawet całkiem fajna. AF dość celny ale wolny i głośny, w ciemnym lesie potrafi paskudnie przestrzelić albo jeździć w tę i z powrotem...

Tamron USD - cichy i całkiem szybki napęd USD to wielka przewaga nad Sigmą. Optycznie bardzo zbliżone konstrukcje, tu jakaś mniejsza abberacja, tam trochę ostrzejsze... Wszystko bardzo porównywalne. Choć bokeh z Sigmy mi sie bardziej podobał, jednak też bez przesady, wielkiej różnicy nie ma i tu.

Powiem tak - wszystko zalezy od tego ile chcesz czy ile możesz wydać. Jeśli 600 zł to poluj na używaną Sigmę APO, tańszej siostry czy taniego Tamrona omijaj szerokim łukiem. Jak masz 900 zł to kup nową Sigmę. Jak tysiąc i więcej to poluj na używanego lub nowego Tamrona USD. Jest najlepszy choćby z uwagi na napęd AF

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

armalite napisał(a):

Pierwszego nie znam, ale podobno jest cieniuuuuutki....


Nie ma jak wypowiadać sie o obiektywie, którego sie nie zna.....szczególnie w negatywnym kontekście. Akurat wielkich różnicy co do Sigmy APO nie ma. Sigma ma przewagę w zakresie korygowania aberracji, ale to Tamron jest lepszy optycznie (ostrzejszy), a przede wszystkim pozbawiony jest wady, w której króluje Sigma 70-300, a mianowicie bardzo kiepskiej jakości napędu AF.

profile.country.en_GB.title
spidzior
Początkujący

Witam dziekuje za podpowiedzi i przepraszam za niescislosci, oczywiscie chodzilo mi o porownanie tych dwoch obiektywow:
sigma: http://www.euro.com.pl/obiektywy/sigma- ... bhtml#opis" target="_blank
tamron: http://www.euro.com.pl/obiektywy/tamron ... bhtml#opis
Obiektyw bedzie uzywany do celow czysto amatorskich jako uzupelnienie spacerowego zooma, chcialbym przeznaczyc na niego ok 1K PLN i nie ma mowy o uzywkach.
Nie znam sie zabardzo ale moje spostrzezenia wygladaja nastepujaco:
sigma - fajny design, jest troszke lzejsza w porownaniu do konkurenta, miesci sie w zalozonym przedziale cenowym, nie bez znaczenia jest dla mnie takze tryb MAKRO 3lata gwarancji i to chyba tyle
tamron - naped , srednica filtra
Nie mam mozliwosci isc do sklepu i "pomacac" jedno i drugie dlatego pytam o jakosc wykonania itd.... bo jesli sigma mimo wszystko to sheet to chyba lepiej dolozyc i wziac tego tamrona...
dodam ze licze na Wasze opinie bo jak dowiadywalem sie kiedys w sklepie o A55 to gosc chial mi wtrynic nikona 3100 :) i od tamtej pory jakos nie mam ochoty sluchac opinii sprzedawcow... pozdr