anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw SZEROKOKĄTNY do SONY A6000

profile.country.PL.title
norfea
Poszukiwacz

Obiektyw SZEROKOKĄTNY do SONY A6000

Cześć, zainteresowana jestem kupnem obiektywu szerokokątnego, aby móc robić głównie zdjęcia wnętrz (małe pomieszczenia). Czy ktoś mógłby mi pomóć - coś doradzić? Oczywiście mam na myśli jakieś tańsze rozwiązanie. Jeżeli miałby to być obiektyw z innym mocowaniem niż E to jaki wówczas potrzebuje adapter itp? Proszę o pomoc, gdyż w tym temacie nie mam bladego pojęcia co począć, pozdrawiam

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć!

 

Bez wątpienia najfajniejszym rozwiązaniem jest obiektyw SEL 10-18.

Pytanie tylko jaki masz budżet - z tym będzie łatwiej :slight_smile:

 

Pozdrowienia :slight_smile:

profile.country.PL.title
norfea
Poszukiwacz

Tak, zdaję sobie sprawę, że byłoby to najlepsze rozwiązanie mojej bolączki, obiektyw fajny i spełniłby oczekiwania. Jednak... CENA :slight_smile: Gdybym faktycznie używała tego obiektywu często to bym się zdecydowała, ale do użytku okazjonalnego poszukuję jakiegoś tańszego rozwiązania. (???) Pozdrawiam :slight_smile:

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@norfea  napisał(a):

ale do użytku okazjonalnego poszukuję jakiegoś tańszego rozwiązania. (???) Pozdrawiam :slight_smile:

 


To zdefiniuj proszę "tańszy" - ile jesteś w stanie przenzaczyć pieniędzy na zakup?

profile.country.PL.title
norfea
Poszukiwacz

Nie mam określonej kwoty. Chodzi mi  w sumie o jakąś najtańszą opcję obiektywu, który dobrze sprawdziłby się do robienia zdjęć wnętrzom, gdyż na tym głównie mi zależy. Obiekyw w tym celu używany byłby sporadycznie. Jeżeli będzie trzeba na to przeznaczyć 1000 zł to ok, jeżeli mniej to jeszcze lepiej, jeżeli więcej no to cóż trzeba się z tym pogodzić :wink: 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Najtaniej będzie "naleśnik" Sony E 16/2.8. 

 

Możesz pomyśleć również o manualnym Samyangu 12/2 z bagnetem E.

 

Można też szukać np. Sigmy 10-20 z mocowaniem Canona EF + przejściówka z Sony E na bagnet Canon EF. 

Przejściówki są bez autofokusa (tańsza opcja) i z AF (drożej).

 

Pozdrowienia!

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Jest  jeszcze samyang 10mm z mocowaniem E, jest to co prawda obiektyw do lustrzanek przystosowany przez producenta do bezlusterkowców, w związku z powyższym jest spory.

 

Mam ten obiektyw, używam z nex-6 i jestem bardzo zadowolony.

profile.country.PL.title
norfea
Poszukiwacz

Dziękuję za pomoc.

A jeżeli już miałabym się decydować, to Samyang czy Sigma lepszy? :slight_smile: pozdrawiam

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Samyang tańszy i manualny sigma droższa ale z AF. Ja w przypadku obiektywu szerokokątnego do robienia zdjęć statycznych jakimi są krajobrazy wolałem samyanga i do tego dokupić dobry statyw. Jeśli chciałbyś robić jakieś zdjęcia z małej odległości i szybko poruszających się obiektów wtedy AF jest Ci potrzebny i wtedy najlepszy byłby obiektyw Sony (Sigma nie ma tak szybkiego AF).

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Niedawno Samyang wypuścił też kilka obiektywów z autofocusem, np. Samyang AF 14mm F/2.8 FE