anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektyw SZEROKOKĄTNY do SONY A6000

profile.country.PL.title
norfea
Poszukiwacz

Obiektyw SZEROKOKĄTNY do SONY A6000

Cześć, zainteresowana jestem kupnem obiektywu szerokokątnego, aby móc robić głównie zdjęcia wnętrz (małe pomieszczenia). Czy ktoś mógłby mi pomóć - coś doradzić? Oczywiście mam na myśli jakieś tańsze rozwiązanie. Jeżeli miałby to być obiektyw z innym mocowaniem niż E to jaki wówczas potrzebuje adapter itp? Proszę o pomoc, gdyż w tym temacie nie mam bladego pojęcia co począć, pozdrawiam

14 ODPOW. 14
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert


@mat_czok  napisał(a):

Niedawno Samyang wypuścił też kilka obiektywów z autofocusem, np. Samyang AF 14mm F/2.8 FE 


Tyle, że jego cena jest niewiele niższa od SEL 10-18, a ten będzie fajniejszy na matrycy APS-C. 

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Jeżeli starczy ci 16mm (24mm na FF) to rewelacyjna jest sigma 16/1.4 DC DN pod sony E, używam od stycznia na A6000.
Świetne ostre szło, bardzo przyzwoity cichy AF, przy 2.0 ostry w całym kadrze.


Jeżeli miał bym wybierać coś naprawdę szerokiego to manualne 12/2 samyanga jest świetne.

profile.country.PL.title
plus5volt
Użytkownik

Zdecydowanie SEL 10-18, świetny obiektyw, jak na możliwości i do sensora aps-c to jest bardzo mały i lekki, robie nim 90% swoich zdjęć na urlopach, wcześniej miałem zestaw SEL16F28 + Ultra Wide adapter, sprzedałem po zakupie 10-18, ten obiektyw wymiata, osobiście wolałbym aby było to np. 10-24.

Jak szukasz bardzo szerokoątnego, to nie ma innej opcji, nie stosuj pół środków, nie kupuj 2x jak ja. Zrezygnuj z fajek, czekolad, chipsów, fryzjerki, butów, i odłóż kasiore, na prawde polecam.

 

Nie jesteś zaawansowanym fotografującym, to nie kupuj manualnych samyiang, aby uniknac rozczarowania ze zdjęć nieostrych przez nieodpowiednie ręczne ustawienie.

kempin83
Nowicjusz

A czy do amatorskich zastosowań SEL16 nie będzie wystarczający? Czy SEL10-18 jest naprawdę tyle lepszy? Jest 3 razy droższy.

profile.country.PL.title
plus5volt
Użytkownik

Każdy ma inne potrzeby, to nie kwestia czy lepszy, są znacząco różne. Miałem 16, chciałem szerszego pola widzenia, kupilem adapter UWA, okazało się niewystarczające, niezbyt jakosciowo oraz upierdliwe zakladanie zdejmowanie, kupiłem 10-18. 16 nie miał na tyle wysokiej jakosci obrazu aby go warto bylo trzymac mając 10-18, wiec sprzedalem. Posiadanie 16 nie zrekompensuje mozliwosci 1018, w drugą strone jest to bardziej mozliwe.