anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy Alfa do NEX 5

profile.country.pl_PL.title
Aivan-----
Początkujący

Obiektywy Alfa do NEX 5

Witam
mam pytanie do fachowców na tym forum w tym temacie, a mianowicie interesuje mnie jakie mogę stosować obiektywy od :c56 po zastosowaniu specialnej przejsciowki, czy to musza byc obiektywy z funkcia AF (stabilizacia obrazu) czy mozna stosować wszystkie dostępne obiektywy, moje pytanie stad, ze z tego co wiem, NEX 5 nie ma stabilizacji w korpusie a jedynie w obiektywie. A obiektywy, ktore najbardziej mnie interesuja to jakies z zoomem, do fotografi portretowej, oraz do fotografi Makro.
Z góry dziekuje za odpowiedz

18 ODPOW. 18
profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

Jedynymi obiektywami, które mają w sobie system stabilizacji obrazu są to obiektywy z przeznaczone dla aparatów NEX.
Czyli 16 mm f2,8; 18-55 mm f3,5-5,6 i 18-200 mm f3,5-6,3 (dostępny od września).

Natomiast żadne obiektywy Sony przeznaczone do lustrzanek :c56 nie mają silnika stabilizacji obrazu. Posiadają jedynie silnik AutoFocusa - SSM i SAM.

Z każdy innym obiektywem podpiętym przez przejściówkę do NEXa trzeba liczyć z tym, że będziesz musiał ostrzyć ręcznie. Nie ma przejściówek z przeniesieniem AF-u.

Pozdrawiam,
Marek

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Obiektyw 16mm do NEXa nie posiada stabilizacji :flushed:

profile.country.pl_PL.title
Starosta.
Początkujący

sadam napisał(a):

Obiektyw 16mm do NEXa nie posiada stabilizacji :flushed:


:c46
Rozpędziłem się. Mea cupla :smileyredface:

Pozdrawia Starosta :grin:
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

W tej chwili z każdym obiektywem bagnetu A ostrzenie jest tyko ręczne. Może przyszły soft to zmieni i te z silnikami będą obsługiwały AF.
A 16/2,8 nie posiada stabilizacji.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Aivan-----
Początkujący

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, ale trochę mnie to zmartwiło, myślałem, że podpinając obiektyw z Zoomem od sony :c56 z funkcjom AF będę mógł cieszyć się stabilizacją obrazu, i wykonywać zdjęcia z dużym przybliżeniem, bo słyszałem ze ten obiektyw 18-200 do NEX'ów będzie baaardzo drogi :( . A tak zapytam, w takim razie po co kupować adapter zapewniający zgodność z obiektywami :c56 skoro nie będziemy mieli żadnej stabilizacji obrazu wykonując zdjęcia takimi obiektywami??

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Aivan napisał(a):

po co kupować adapter zapewniający zgodność z obiektywami :c56 skoro nie będziemy mieli żadnej stabilizacji obrazu wykonując zdjęcia takimi obiektywami??

Obiektywów się używa do robienia zdjęć, nie do stabilizacji :c34
Adapter jest po to, żeby można np. skorzystać z posiadanych zasobów i móc podpiąć np ulubionego zeissa 135, albo jakieś, niedrogie, posiadane obiektywy - np. jakiś 70-300 itp.

Przy okazji - kiedyś nikt nie słyszał o stabilizacji a używało się obiektywów np. 1000mm...

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

Aivan napisał(a):

Dziękuje bardzo za odpowiedzi, ale trochę mnie to zmartwiło, myślałem, że podpinając obiektyw z Zoomem od sony :c56 z funkcjom AF będę mógł cieszyć się stabilizacją obrazu, i wykonywać zdjęcia z dużym przybliżeniem, bo słyszałem ze ten obiektyw 18-200 do NEX'ów będzie baaardzo drogi :( . A tak zapytam, w takim razie po co kupować adapter zapewniający zgodność z obiektywami :c56 skoro nie będziemy mieli żadnej stabilizacji obrazu wykonując zdjęcia takimi obiektywami??



Matryca w NEX-ie szumi naprawdę bardzo słabo, ISO 1600 można używać z powodzeniem, a ISO 800 jest piękne ;-) Stabilizacja nie jest więc aż tak bardzo potrzebna.
Mam też trochę wrażenie, że używasz pojęć "autofocus" i "stabilizacja" łącznie, gdy tymczasem nie mają ze sobą nic wspólnego. Jeśli chodzi o ustawianie ostrości, to faktycznie po podpięciu obiektywu z bagnetem A będziesz musiał ostrzyć ręcznie. Na szczęście w NEX-ach jest bardzo przydatna funkcja wspomagania ostrzenia ręcznego - 7 lub 14-krotne powiększenie kadru, umożliwiające niemal idealne ustawienie ostrości tam, gdzie jej potrzebujesz. Oczywiście zabiera to więcej czasu, ale daje często lepsze rezultaty, niż autofocus, szczególnie kiedy używasz czujników innych, niż centralny.

Jeśli masz taką możliwość, przejedź się np. do Sony Centre i sprawdź sam, jak to działa.

PS. funkcją ;-)

Michał Koziara
profile.country.pl_PL.title
Aivan-----
Początkujący

Witam ponownie
A mam pytanie do "Michel'a" a mianowicie, pisał w swoim poście, że w NEX'ach używając ISO 800 - 1600 można zrobić ładne zdjęcia bez stabilizacji, ok, ale miałeś na myśli używanie obiektywu typu zoom?? a co jeżeli chciałbym zrobić zdjęcie w słabym świetle, np po zmroku, albo na zachodzie słońca obiektywem SAL-70300G, albo SAL-55200-2, jak robić takie zdjęcia na tych obiektywach, żeby nie były rozmazane, wyraźne i ostre???? Proszę kolegów z forum o podpowiedź. Przepraszam, że tak się dopytuję, ale NEX 5 to moja pierwsza lustrzanka, a chcę robić jak najlepsze i jak najpiękniejsze zdjęcia na moim NEX 5

profile.country.PL.title
yiabol
Poszukiwacz

Aivan napisał(a):

...Przepraszam, że tak się dopytuję, ale NEX 5 to moja pierwsza lustrzanka, a chcę robić jak najlepsze i jak najpiękniejsze zdjęcia na moim NEX 5



Nex to nie lustrzanka