anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy do A200

clorox
Początkujący

Obiektywy do A200

Witam

Ponieważ cena za body A200 osiągnęła już naprawdę niski pułap coraz trudniej mi się oprzeć. Wydaje mi się, że kupienie tego body i dołorzenie lepszego jakościowo obiektywu ma większy sens niż lepsze body z kitem, tym bardziej, że A200 mi w zupełności do pstrykania wystarczy. Chciałbym się dowiedzieć co moglibyście mi polecić zamiast kita. Interesowało by mnie coś w stylu 16-80 zeissa tylko może trochę tańsze. I coś fajnego w rozsądnej cenie do portretu. Mam na wszystko max. 3000.


pozdrawiam

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

A200 około 850 zł
Sony 16-105 - około 1500
Minolta AF 70-210/4 (tzw flinta) - około 700 zł

budżet "prawie" się zgadza ;)

16-105 - fajne uniwersalne szkiełko, bardzo dobry zakres i możliwości :)
Minolta AF 70-210/4 - obiektyw ze stałym światłem, może służyć jako portretówka i tele ;-)

czorny-----
Początkujący

clorox napisał(a):

Witam

Wydaje mi się, że kupienie tego body i dołorzenie lepszego jakościowo obiektywu ma większy sens niż lepsze body z kitem, tym bardziej, że A200 mi w zupełności do pstrykania wystarczy.



Bardzo dobrze kombinujesz. Generalnie przychylam się do propozycji Lajama.
Jeśli jednak flinta Ci nie odpowiada polecam albo Sigmę 70-300 f/4-5.6 APO DG Macro (coś jakieś 700 - 800 zł) albo Sony 75-300 f/4.5-5.6 (ok. 600 zł.)

kabaczek33
Początkujący

chetnie bym kupila a200 z dobrym obiektywem i w rozsadnej cenie,jak by ktos sprzedawal to czekam :kissing_heart: emi :D

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

w tym problem, że tutaj nie sprzedaje się sprzętu.

ja osobiście kupiłem 3 razy w fotojokerze i nie mam powodów by narzekać ;)
zakup online lub w sklepie no i odbiór osobisty :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
NorbertS
Początkujący

Jeśli szukasz obiektywu, który miałby Ci zastąpić kit'a to odradzam Sigmę 70-300mm, bo to jest tele a nie obiektyw do używania na co dzień. Ja zamieniłem mojego kita na Sigmę 24-70mm f2.8 i jestem bardzo zadowolony. Dużo światła, świetnie łapie ostrość. Cena to ~2'200zł plus puszka a200 i masz ~3tys zł tak jak chciałeś.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

NorbertS, wyrwałeś się trochę jak "Filip z konopi". W odniesieniu do czego jest Twoja rada? Pierwszy post był z grudnia 2008 i wszystko zostało powiedziane.
Kolejne pytanie z kwietnia i też o coś innego.
Jak już zabierasz głos to najpierw przeczytaj uważnie wątek, sprawdź daty i oceń czy ma sens to, co piszesz.

------------------------------
fotoamator
ripride
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

Pierwszy post był z grudnia 2008 i wszystko zostało powiedziane.



heh, początkowo nie zwróciłem na to uwagi i już miałem pytać Lajama gdzie on teraz a200 za taka cene dostanie :lol: