anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Obiektywy do Sony A7S II

Kushiiii
Poszukiwacz

Obiektywy do Sony A7S II

 

Hej!

 

Przymierzam się do zakupu Sony A7S II.

Początkowo mój kapitał na obiektywy będzie ograniczony do około 8 tysięcy, będę mógł zainwestować więcej po około pół roku do roku czasu. Zależy mi aby od początku mieć spory wachlarz możliwości aby podołać różnym video-realizacjom promocyjnym.

 

Nie posiadam żadnej wiedzi w temacie optyki wymiennej, wcześniej korzystałem z kamery...

Mam wielki problem z doborem obiektywów oraz zrozumieniem pewnych kwestii.

 

Z moich badań wynika, że mógłbym zacząć z:

Sony 35mm f/2.8 FE Zeiss za 3200zł

Sony 24-70mm f/4 FE Zeiss za 4650zł

 

No i fundusz się kończy.

Widze, że są także o wiele tańsze obiektywy Sony FE o praktycznie tych samych parametrach, jedyna różnica jaką dostrzegłem to "wzmocniona obudowa" w obiektywach Zaiss. Gdybym wydał mój fundusz na tańsze obiektywy to mógłbym kupić aż 4...

 

Z czego wynika taka różnica w cenie?

Za pół roku do roku mogę kupić jeden lub dwa potężne obiektywy.

Co kupić teraz aby być skutecznym?

 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, możesz podać modele tańszych obiektywów, które mogą wg Ciebie zastąpić te co podałeś?

 

Napisz jakiego rodzaju filmy kręcisz będzie łatwiej doradzić w kwestii obiektywów.

 

Kushiiii
Poszukiwacz

Pomyślałem o obiektywach:

 

2099 zł Obiektyw Sony FE 28-70 mm f/3.5-5.6 OSS (SEL2870.AE) / Sony FE

 

1349 zł Obiektyw Sony 50 mm f/1.8 (SEL50F18F.SYX) / Sony FE

 

1899 zł Obiektyw Sony FE 28 mm f/2.0 (SEL28F20.SYX) / Sony FE

 

Będę realizował filmy promocyjne na potrzeby internetu.

 

Wcześniej gdy patrzyłem na te droższe to doszedłem do wniosku, ze chyba najlepsze (na które mnie stać, chociaż niekoniecznie bo te dwa już lekko wykraczają poza mój kapitał po przeanalizowaniu):

 

3799 zł   Obiektyw Sony 55 mm f/1.8 FE ZA Carl Zeiss Sonnar T* (SEL55F18Z.AE) / Sony FE

 

4649 zł   Obiektyw Sony 24-70 mm f/4 ZA OSS FE Carl Zeiss Vario-Tessar T* (SEL2470Z.AE) / Sony FE

Kushiiii
Poszukiwacz

Bardzo chętnie wybrałbym jeden obiektyw:

Obiektyw Sony FE 24-70 mm f/2.8 GM (SEL2470GM) / Sony FE

 

trochę kosztuje ale wiem, że warto tylko jestem pełen obaw czy nie okaże się, że potrzebuję obiektyw z mniejszą ogniskową do drobnych ujęć z niewielkiej odległości

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj a nie myślałeś o tym by kupić manualne szkło do zdjęć z małej odległości? Wydaje mi się że samyang ma całkiem niezłe szkła filmowe. Przy a7s ostrzenie manualne jest bardzo wygodne

Kushiiii
Poszukiwacz

Witaj,

przyznaję się, że nie znam się na szkłąch ale wiem, że muszę wejść na wyższy pułap.

Idę w dwóch kierunkach:

- realizacje promocyjne, wyreżyserowane, z użyciem oświetlenia, slidera itd. 

- realizacje "relacje", wyreżyserowane tylko po części, chciałem tutaj używać Pilotfly H2

 

Bawiłem się całe życie Heandycamem, chcę wejść na ścieżkę profesjonalną.

Mam możliwości, chcę je wykorzystać, lubię robić filmy i już od dawna czuję potrzebę wbicia na wyższy level także... będe się uczył w praktyce, a dobór obiektywó to najtrudniejsze i zarazem ostatnie zadanie...

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Nie robię filmów ale wydaje mi się że też jest coś takiego jak exif spr na jakiej ogniskowej najczęściej robisz filmy i w ten sposób dobierz obiektyw. Wydaje mi się że 24-70/2,8 będzie bardzo dobrym wyborem a do tego wybierz cos od samyanga żeby mieć szeroko. 

Kushiiii
Poszukiwacz

a do samgaya potrzebuję jakiejś "przełączki" aby wmontować obiektyw do Sonego?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Samyang ma obiektywy dedykowane pod FE z tego co wiem to 14 i 16 mm jeśli chodzi o szeroko. 14 dodatkowo jest w dwóch wersjach manualnej i z AF.