anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pierscienie posrednie 13/21/31 mm Sony ze stykami

profile.country.pl_PL.title
Metalczyk
Początkujący

Pierscienie posrednie 13/21/31 mm Sony ze stykami

Witam serdecznie !
Pytanie bedzie nawiazywalo przedmiotu, ktorymi sa "Pierscienie posrednie 13/21/31 mm Sony ze stykami" i zadziwiajacy problem ... mianowicie zakupilem takie owo pierscienie, po zalozeniu czy to jednego czy 2, 3 razem i zamontowaniu obiektywu Sony DT16-105mm, po kliknieciu fotki -zdjecie ukazuje sie w kolorze fioletowym 😕 hmm nie wiem z jakiej przyczyny. W wizjerze af przeszedl samoczynnie w tryb MF czyli jak dobrze wiem w tryb manualnego nastawiania ostrosci i tu nasuwa sie pytanie co jest grane, poniewaz ostrosc moge nastawic recznie zoom i inne funkcje raczej dzialaja prawidlowo, natomiast martwia mnie te kolory ... ?
pomozcie Metalczyk

20 ODPOW. 20
witmann
Początkujący

Jaki jest ustawiony balans bieli?

Zamieść tutaj jedno z takich fioletowych zdjęć.

profile.country.pl_PL.title
Metalczyk
Początkujący

witam ponownie ... po zalozeniu pierscieni wszystko dzialalo bez zarzutow

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Trochę bez sensu pierścienie do tego szkła...no ale rozumiem, że masz w planach makrówkę ;)

profile.country.pl_PL.title
Metalczyk
Początkujący

;) kazdy dodatek sie przyda, jesli nie ma sie na chwile obecna kasy na nowe "oko" do makro ... a tak nawiasem poza makro urzywajac tych pierscieni bedzie mozliwe dzialanie w trybie tele ?

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Metalczyk napisał(a):

... a tak nawiasem poza makro urzywajac tych pierscieni bedzie mozliwe dzialanie w trybie tele ?


Obiektyw na nieskończoność raczej nie wyostrzy...coś za coś :)

profile.country.pl_PL.title
Metalczyk
Początkujący

Dzieki za odpowiedz Lajam ... nawiazujac dalej co bys mogl doradzic do oka sigmy 70-300 lepiej z APO czy badz sam ? Bo chcialbym w przyszlosci zakupic jakies tele oko do 1 tys zl

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Metalczyk napisał(a):

Dzieki za odpowiedz Lajam ... nawiazujac dalej co bys mogl doradzic do oka sigmy 70-300 lepiej z APO czy badz sam ? Bo chcialbym w przyszlosci zakupic jakies tele oko do 1 tys zl


Wersja APO naprawdę dobrze koryguje aberracje, ale w sumie to nie jest aż taki wielki problem do usunięcia przy obróbce ;)

Teraz Sigmy są w dość korzystnej cenie, w sumie sam zastanawiam się nad sprzedażą mojej bo od czasu zakupu jasnego 80-200, jakoś zupełnie przeszła mi ochota na zapinanie jej. Jedyne co mnie trzyma przy Sigmie jeszcze to odległość robocza w trybie makro przy 300mm :)

Z pierścionkami pośrednimi świetne się to szkło w makro uzupełnia ;)

profile.country.pl_PL.title
Metalczyk
Początkujący

:? chcialbym jeszcze nawrocic do pierscieni ... mialybyc one z przeniesieniem automatyki AF lecz jej nie ma - czy z nimi jest wszystko ok - jak myslicie. przy zalozeniu pierscieni i po ponownym wlaczeni aparatu slychac okolo 2,3 sec. jak silnik AF wariuje ... hmm co Wy na to :question:

florius
Początkujący

Czy te pierścienie mają "śrubokręt" ?
Jako "przeniesienie automatyki" występują styki w pierścieniach czyli komunikacja "elektroniczna" aparatu z obiektywem. Napędu AF raczej nie przenoszą, chyba że masz obiektyw z silnikiem.
Poza tym w makro raczej ostrzymy ręcznie :)