anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pierscienie posrednie 13/21/31 mm Sony ze stykami

profile.country.pl_PL.title
Metalczyk
Początkujący

Pierscienie posrednie 13/21/31 mm Sony ze stykami

Witam serdecznie !
Pytanie bedzie nawiazywalo przedmiotu, ktorymi sa "Pierscienie posrednie 13/21/31 mm Sony ze stykami" i zadziwiajacy problem ... mianowicie zakupilem takie owo pierscienie, po zalozeniu czy to jednego czy 2, 3 razem i zamontowaniu obiektywu Sony DT16-105mm, po kliknieciu fotki -zdjecie ukazuje sie w kolorze fioletowym 😕 hmm nie wiem z jakiej przyczyny. W wizjerze af przeszedl samoczynnie w tryb MF czyli jak dobrze wiem w tryb manualnego nastawiania ostrosci i tu nasuwa sie pytanie co jest grane, poniewaz ostrosc moge nastawic recznie zoom i inne funkcje raczej dzialaja prawidlowo, natomiast martwia mnie te kolory ... ?
pomozcie Metalczyk

20 ODPOW. 20
profile.country.pl_PL.title
Metalczyk
Początkujący

co do tych pierscieni to posiadaja jakies śrubki na wkretaka krzyzakowego, poza tym maja styki do przeniesienia automatyki ... a z tego co wiem to raczej moje oko sony dt 16-105mm raczej ma silniczek - sam juz nie wiem do konca

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Metalczyk, dobrze jest czasem przed zakupem przeczytać opis na aukcji.
Oto fragment (z linka, który dałeś w 1 poście):
W przypadku nowszych obiektywów, wyposażonych w silnik układu AF, bedzie on również funkcjonować. Natomiast starsze obiektywy w których napęd AF przenoszony jest za pomocą mechanicznego sprzęgła będą działać w trybie ostrzenia ręcznego.
Wniosek: AF będzie działać z obiektywami SSM tylko.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Metalczyk napisał(a):

sony dt 16-105mm raczej ma silniczek


Nie ma :(
Tylko obiektywy SSM mają.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Metalczyk
Początkujący

Dziekuje Tadeuszu ... fakt niedotyczalem 😕 nawiasem po zalozeniu pierscieni fotki makro wychodza zadzwiajace ! Polecam kazdemu
Na ktoryms z postow przeczytalem ze posiadasz sigme 70-300 APO DG - jakie wrazenia - chodzi mi o fotki przyblizajace np ptaki, obiekty itp. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Metalczyk napisał(a):

po zalozeniu pierscieni fotki makro wychodza zadzwiajace !


No, to pokaż coś ładnego :) Sam jestem ciekaw, a cena niewielka. Tylko to manualne ostrzenie... z moim wzrokiem :(
Z sigmy jestem zadowolony.

A na razie - Do siego Roku! Idę do ludzi :)

------------------------------
fotoamator
florius
Początkujący

Metalczyk "śrubokręt" w tym przypadku to potoczna nazwa tego właśnie "mechanicznego sprzęgła" napędzającego "ostrzenie" w obiektywie. Nie chodziło mi o śrubki, którymi są pierścienie skręcone :)

profile.country.pl_PL.title
Metalczyk
Początkujący

:D dzieki za wyjasnienie .. a tak nawiasem moze ktos sie pochwali jakimis strzalami wycelowanymi w noc sylwestrowa.

Po94vo
Początkujący

Mam pytanko o pierścieniach a nie chciałem zakładać nowego tematu, wiec dam tu.
Planuję kupić pierścienie pośrednie http://allegro.pl/item606718150_piersci ... _a100.html
i chciałbym się spytać czy dadzą mi duże możliwości i czy warto kupować.
Planuję taki zakup ponieważ makro ze standardowym 18-70 jest nie za ciekawe.
Mam Alphe 300

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

te pierścienie nie nadają się
nie mają ani przeniesienia elektroniki ani przeniesienia wartości przysłony
potrzebujesz zakupić takie przynajmniej http://www.allegro.pl/item602518620_pie ... _auto.html

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witam,
Z opisu i wyglądu wynika, że te pierścienie pozwalają tylko zamontować obiektyw w większej odległości od korpusu. Ale. O ile użycie takich ze szkłami M42 np od zenita ma sens, bo tam można ręcznie ustawić przysłonę, to tu, jeśli miałyby być używane ze szkłami AF, sensu nie ma bo musiałbyś pracować cały czas na otwartej przysłonie. Obiektywy AF nie mają możliwości ręcznego ustawienia przysłony.
A w opisie jest napisane: nie przenosi automatyki.

edit. widzę, że SZFENDAK mnie ubiegł :)

------------------------------
fotoamator