anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pierścienie pośrednie

profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

Pierścienie pośrednie

Wiecie może czy ktoś już produkuje pierścienie pośrednie na bagnet Nexa?
Jakoś przeszukując e-bay nie znalazłem...

20 ODPOW. 20
profile.country.en_PL.title
bronaspl
Poszukiwacz

Lajam napisał(a):

Znacznie lepiej kupić pierścienie E>M42 i do tego jakieś szkiełko manualne M42. Wyjdzie znacznie taniej i na nic nie trzeba czekać ;)



Chinczyki już produkują pierścienie pośrednie na bagnet nexa... jakieś 2 miesiące temu zanabyłem metodą kupna. Pierścienie są dość specyficzne.
Nie przenoszą żadnych styków więc tylko do obiektywów z adapterem. Ale za to tych samych pierścieni można używać zarówno do obiektywów z adapterem m39, m42, contax i innych, bo montuje się je pomiędzy Nexem a adapterem z obiektywem.
Pierścienie są specyficzne, ponieważ tylko na zewnątrz mają bagnety, a w środku są gwinty.
Ale da się używać, a cena poniżej 50 PLN ma też swoje plusy... praktycznie wszystkie moje ostatnie kwiatkowe wypociny na blogu to NEX z tymi pierścieniami i jakiś obiektyw m39... (pomijajac wyjątek w postaci Biotara m42.)
Minusem tych pierścieni jest to, że producent nie pomyślał o tym żeby bagnet zawsze był w tej samej, właściwej pozycji... czyli czasem mamy obiektyw, że tak powiem do góry nogami zamontowany...
Te moje pierścienie to mniej więcej takie jak te tu http://www.nex-tips.com/2012/01/23/macro-extension-rings-for-sony-e-mount/

Dodane...
No cóż chyba trochę nie doczytałem wstecz wątku.... było już :-) W każdym razie jestem zadowolony z tych pierścieni :-)