anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Pomoc w wyborze obiektywów do Sony Alpha DSLR A450

profile.country.PL.title
Konri8
Poszukiwacz

Pomoc w wyborze obiektywów do Sony Alpha DSLR A450

Hej, chcę kupić 2 obiektywy do tego aparatu. 7 lat fociłem na standardowym sprzęcie bez dodatków, a teraz chcę spróbować czegoś nowego. Interesuje mnie obiektyw do macro oraz do fotografii krajobrazów, natury z przyzwoitym przybliżeniem. Chciabym kupić również statyw. Budżet jakim dysponuję to maksymalnie 2500 zł  na jeden obiektyw. Ktoś pomoże, bo nie znam się kompletnie i dopiero zaczynam zgłębiać temat ? 

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Wg mnie powinieneś być zadowolony z tych dwóch obiektywów tamrona.  Jeśli chodzi o dokupienie trzeciego później to wg mnie sony 16-50 jest lepszym wyborem (ja jednak bym zostawił kita na tym zakresie i dokupił 10-20 albo 11-18 jeśli planujesz robić zdjęcia krajobrazowe) pozostałe obiektywy nie mają sensu ze względu na powielenie zakresu tamrona 70-300.

profile.country.PL.title
Konri8
Poszukiwacz

Ok, dzięki wielkie wszystkim za dużą pomoc :slight_smile: W takim razie zamawiam. Gdybym jeszcze potrzebował pomocy to na pewno się odezwe.

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

A ja bym się zastanowił nad takim połączeniem:
- Tamron 70-200 2.8
- Sony DT 16-50 2.8
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Oczywiście jest to najfajniejsza opcja ale wykraczająca poza budżet (no chyba, żeby kolega zdecydował się na używane szkła).