anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z obiektywem SEL16-35Z

profile.country.PL.title
Elescir
Użytkownik

Problem z obiektywem SEL16-35Z

Witam,

 

mam problem z obiektywem wymienionym w tytule. Pierwszy raz obiektyw trafił do serwisu z zepsutym silnikiem AF od tamtej pory zaczął się inny problem. Po powrocie z serwisu obiektyw brzydko rozmywa zdjęcia. Dwa razy zgłaszałem usterkę - za pierwszym wymieniono szkło za drugim wnioskowałem o wymianę. Niestety obiektyw wrócił ponieważ w serwisie stwierdzono że nie ma wad. Dodam że mam rozszerzoną 5 letnią gwarancję. Nie wiem co mam zrobić w obecnej sytuacji, ponieważ poblem nadal występuje. Załączam zdjęcia te z trakcją są aktualne z dzisiaj.Pliki znajdują się pod linkiem na Zdjęciach Google - https://photos.app.goo.gl/4Dy3cBe3fQ8dGTyBA

Tagi (3)
3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, rozumiem, że obiektyw był w CSI? To wygląda tak jakby któraś soczewka nie była ustawiona pod prawidłowym kątem i płaszczyzna ostrości jest skośna...albo bagnet w aparacie jest przekoszony...masz inne obiektywy? 

profile.country.PL.title
Elescir
Użytkownik

Tak, mam SEL70200G i 90 2,8G i tego problemu nie ma. Co mam zrobić? Obiektyw jest mi potrzebny ale niestety widać co się dzieje a ostatnio spędził w serwisie prawie miesiąc. Niestety stwierdzili że problemu nie ma.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Witaj, jeśli tylko z tym obiektywem jest problem, to nie jest to bagnet. Wydrukuj sobie tablicę testową do sprawdzania ff i bf i zrób zdjęcia tej tablicy ze statywu (z af i ustawiając ręcznie ostrość) jeżeli płaszczyzna ostrości będzie dziwnie się rozkładać tak jak na zdjęciach, które wstawiłeś, to proponuje wysłać obiektyw ponownie do csi wraz z dokumentacją foto i może uda się naprawić/wymienić obiektyw.