anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Problem z SIGMA EF-430 SUPER. :-(

Crash-----
Początkujący

Problem z SIGMA EF-430 SUPER. :-(

Witam!

Mam lampę SIGMA EF-430 SUPER i mam problem, a mianowicie. Że lampa nie działa z A350 w trybie TTL to już wiem ale problem dotyczy manuala.
W ustawieniu na M lampa błyska ale jakoś tak nie zsynchronizowanie z migawką.
Trochę kombinowałem i za każdym razem jest to samo. Zdjęcia wychodzą strasznie ciemne tak jak by lampa błyskała po za otwarciem migawki.
Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc.

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Wydaje mi się, że możesz mieć z tą lampą tylko problemy. To nie jest polecana pozycja do cyfry ze stopką Minolta/Sony.

Spróbuj ustawić lampę w tryb manualny.

Crash-----
Początkujący

Lajam napisał(a):


Spróbuj ustawić lampę w tryb manualny.


No właśnie na manualu przy różnych ustawieniach nie zgrywa się z migawką. :-(
Na auto w ogóle się nie włącza.

profile.country.pl_PL.title
marcinssdd
Początkujący

Czy tą lampę kupiłeś teraz czy jest już w Twoim posiadaniu od jakiegoś czasu?
Z tego co wiem to Sigma od kilku lat takiego modelu nie produkuje.
Jeżeli kupiłeś ją teraz to domagaj się zwrotu gotówki, oddaj lapmę i zbieraj na Sony 42/56/58 lub Minolty 3600/5600HSD. Przy tych lampach masz pewność pełnej współpracy.
Jeżeli nie to zostają Ci lampy Metz - mecablitz 36 AF-4 digital, mecablitz 48 AF-1 digital, mecablitz 58 AF-1 digital.

grzybki z barszczem
Crash-----
Początkujący

marcin napisał(a):

Czy tą lampę kupiłeś teraz czy jest już w Twoim posiadaniu od jakiegoś czasu?
Z tego co wiem to Sigma od kilku lat takiego modelu nie produkuje.
Jeżeli kupiłeś ją teraz to domagaj się zwrotu gotówki, oddaj lapmę i zbieraj na Sony 42/56/58 lub Minolty 3600/5600HSD. Przy tych lampach masz pewność pełnej współpracy.
Jeżeli nie to zostają Ci lampy Metz - mecablitz 36 AF-4 digital, mecablitz 48 AF-1 digital, mecablitz 58 AF-1 digital.



Lampę nabyłem używaną za bezcen dwa dni temu ale sprzedający powiedział że mam weekend na przetestowanie czy wszystko gra.
Jak widać lampy do soniacza nie da rady załatwić niskim kosztem. :-(
Wielkie dzięki za pomoc.

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

witam mam również problem taką sigmą jak w załączniku, EF-430ST , a mianowicie działa wszystko , zoom,test,1/1,1/2 mocy, po załozeniu na sanki lampa nie wyzwala błusku w żadnym trybie i na żadnych ustawieniach, ma ktos pomysł co z tym zrobić , jakiś schemat połączeń na sankach, czy może zapętlić przez przycisk test?jak z tego wybrnąć ?

Lampa zakupiona z myślą o oświetrleniu bocznym , z fotoceli (jeszcze nie nabyłem fotoceli)
jest szansa ze będzie działała na fotoceli?

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

joo napisał(a):

jakiś schemat połączeń na sankach


nowsza minolta.jpg

joo napisał(a):


Lampa zakupiona z myślą o oświetrleniu bocznym , z fotoceli (jeszcze nie nabyłem fotoceli)
jest szansa ze będzie działała na fotoceli?


jeśli chcesz tę lampę wyzwalać lampą wbudowaną to pamiętaj że fotocela musi umieć zliczać błyski czyli musi być na "drugi błysk" na przykład fotocela MIF

profile.country.pl_PL.title
joo-----
Początkujący

dzieki ,
myślisz że w razie czego mozna by przez /test/ zapętlić błysk?
lampa jest w syper stanie i chciałbym ja czasem
wykorzystywać na sankach zamiast ciężkiego 5400hs

lampa była by wyzwalana poprzez lampę 5400hs, czyli pomijamy błyski ttl Adi i czerwone oko,
tak sobie myślę

ps po zwarciu F1 i GND , nie daje błysku, trzeba rozbierać i przejrzeć :c25
jeszcze raz Dzieki dla Szfendaka za schemat :c22 :c22 :c22