anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Prosze o poradę.

profile.country.pl_PL.title
petra-----
Początkujący

Prosze o poradę.

Witam.Prosze o szczere doradzenie mi(bez wymadrzania sie i pouczania mnie :slight_smile:

24 ODPOW. 24
oldguest
Początkujący

Jeśli coś dobrego jakościowo to mogę śmiało polecić obiektyw Sony SAL16105 dobry obiektyw bardzo ostry, dość duży zakres. Niestety nie podałeś jaka cena za obiektyw Cie interesuje.

profile.country.pl_PL.title
petra-----
Początkujący

:D Pisałam w formie kobiecej typu robiłam itp:),ale to nic. Cena do 500 zł i chodzi mi głównie o portrtety dziecka:)

profile.country.pl_PL.title
petra-----
Początkujący

poleciłes mi obiektyw za 7500 zł ???? :D

profile.country.pl_PL.title
petra-----
Początkujący

sorry,no niby za 1999 ,ale to tez za drogi ...

3022-----
Początkujący

Zastanów się nad kitowym 55-200. Sam z niego korzystam w A700, zdjęcia wychodzą bardzo fajne. Minus to jak w tej kategorii obiektywów, nie za bardzo możesz robić zdjęcia z bliska, raczej musisz odsunąć się na odległość ok 2-3m (dokładnie nie sprawdzałem, jak będę w domu to zobaczę z jakiej min odległości zrobi zdjęcie i napiszę). Wracając do zdjęć, sporo potrafi to szkiełko. Zresztą, (nie wiem czy jest taka możliwość, ale w Centrum Sony powinna być) weź aparat ze sobą i skocz do sklepu i przetestuj możliwości wybranych obiektywów. Druga sprawa, możesz zastanowić się nad jakimś używanym, do tych Alphy pasują też szkiełka z Konica Minolta.. Tylko osobiście wolałbym kupić nowy kitowy niż używany od obcej osoby...

3022-----
Początkujący

Tu masz link na ceneo do tego 55-200 http://www.ceneo.pl/966252s

oldguest
Początkujący

petra - sorrki za końcówki mam tendencję do szybkiego czytania postów i czasem się zdarzy przeoczyć.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Odradzam zakup obiektywu 55-200 jako jedynego szkła. :nauseated_face: Nie sądzę, aby taka ogniskowa sprawdziła się zawsze i wszędzie. Znacznie bardziej uniwersalny jest kit 18-70.
Poza tym przy cenie 55-200 lepiej kupić choćby Sony 75-300, albo Tamrona 70-300 f/4-5.6 Di LD Macro 1:2.

Ale możesz zastanowić się nad niekoniecznie nowymi obiektywami. ;)
Np. Minolta AF 24-85 3.5/4.5
Minolta AF 24-50/4
Minolta AF 35-70/4 (z fajnym trybem macro)

Każde z tych szkieł powinno zmieścić się w Twojej ramce cenowej :)
Druga sprawa, to te szkła są znacznie lepiej wykonane niż "kity".

Co do używek - mając niewielki budżet naprawdę trzeba być ignorantem, żeby nie decydować się na korzystne rozwiązanie. A takim wg mnie są właśnie konstrukcje Minolty. Używane obiektywy są w większości wypadków znakomitą alternatywą. Jeśli masz obawy co do zakupu, zamiast allegro, polecam Ci forum KKM ( www.klubkm.pl)

Tak czy inaczej na start polecam kit 18-70. Jest całkiem fajnym szkłem. Za jego kupnem przemawia przede wszystkim gwarancja, użyteczny zakres i atrakcyjna cena. 8-)

profile.country.pl_PL.title
petra-----
Początkujący

Dobry wieczór,bardzo dziekuje wszystkim za porady.Najbardziej ucieszyła mnie rada Lajama :D, bo przyznam ze jakos tak czułam ze na poczatek ten KIT (mam nadzieje ze w rzeczywistosci nie okarze sie kitem:P )to w sam raz dla mnie obiektyw:) Lajamie czy uzywasz na codzien @350 ?