anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Prześwietlone zdjęcia HVL-F20M na Alfa FF

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Prześwietlone zdjęcia HVL-F20M na Alfa FF

Witam,

Mam problem ze współdziałaniem lampy HVL-F20M z A7C. Tę małą lampkę posiadam od około 8 lat, kupiłem ją jeszcze do NEX7. Potem służyła mi dzielnie z A77mk2 i kolejnymi odsłonami A6xxx - do A6400 włącznie. 

Planowałem wykorzystywać ją tym bardziej jako mały błysk podróżniczy do A7C, który w ogóle nie posiada wbudowanej lampy ale działanie tej lampy z nowym body wychodzi fatalnie. Zdjęcia wychodzą potwornie prześwietlone - głównie podczas ustawienia bezpośredniego ale i również światło odbite od sufitu jest źle interpretowane i aparat wpuszcza go zbyt dużo. W zasadzie jedyną możliwością wykorzystania tej lampki w obecnym tandemie jest ustawienie ograniczenia siły błysku na -2, lub tożsame zmniejszenie ekspozycji. 

Czy ktoś próbował korzystać z tej lampy (HVL-F20M lub AM) na aparatach Alfa FF?

Kupiona nowa lampa reporterska HVL-F60RM nie powoduje takich problemów i jest w pełni zgrana z orientacją świetlną aparatu. Z tego co czytałem zarówno duża jak i mała lampa korzystają z TTL, więc takie rozbieżności nie powinny się zdarzać. 

Problem pojawią się również kiedy chcę dużą lampę wyzwolić zdalnie korzystając z założonej na A7C HVL-F20M. Zdarza się, że aparat widzi błysk małej lampki pomimo, że jest ona włączona wyłącznie jako sterownik / wyzwalacz błysku lampy zdalnej. 

Byłoby świetnie gdyby Ktoś był w stanie podpowiedzieć mi co może być "nie tak".

Zapraszam do dyskusji. 

Pozdrawiam serdecznie.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Twoje pytanie zostało przekazane do wsparcia technicznego, jak tylko pojawi się odpowiedź, opublikuję ją w tym wątku.

profile.country.PL.title
Ruxpin.
Użytkownik

Bardzo dziękuję ale ostatni wpis o takiej treści pozostał bez odzewu od dwóch miesięcy, więc raczej nie liczmy na faktyczne wsparcie techniczne ze strony producenta (czy Jego lokalnych Przedstawicieli).

Niemniej jednak serdecznie dziękuję za wsparcie i zainteresowanie moją sprawą.