anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Przewód/kabel USB do Sony Alfa a200

Domi-----
Początkujący

Przewód/kabel USB do Sony Alfa a200

Witam,

czy ktoś mógłby mi pomóc w sprawie kabla do zgrania zdjęć na komputer z Sony Alfa a200? Jaki typ wejścia ma ta lustrzanka? na allegro widziałam tylko jeden typowo dlatego aparatu jednak od niezbyt zaufanego sprzedającego. :c8 czy gdzieś jeszcze mogę go kupić?czy to jest micro usb? może szukać pod jakąś inną nazwą?

z góry dziękuję za pomoc :)

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Witaj,

nie mam teraz dostępu do informacji jakiego dokładnie typu jest to złącze, ale myślę, że zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zakup czytnika kart CF, a najlepiej w formie czytnika wielu formatów kart(CF, SD, MS itd). Ponieważ:
- przy zmianie aparatu czytnik nadal będzie użyteczny
- często jest tak, że przez czytnik zdjęcia się szybciej zrzucają
- przy zrzucaniu zdjęć przez kabelek, rozładowuje się bateri/aku
- wygodniej jest mieć czytnik powiedzmy przy kompie niż kolejny kabelek, który jest gdzieś tam

Oczywiście powyższe słowa to moja opinia. Podaję po prostu rozwiązanie przeze mnie stosowane od wielu lat i zrzucanie kabelkiem to ostateczność, z której nigdy mam nadzieję nie skorzystać.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie mam tego aparatu pod ręką ale z tego co na szybko przeszukałem internet to mogę się domyślać, że nie jest to żadne popularne gniazdo USB. Na tym samym gnieździe znajdują się piny do wysyłania sygnału Video (CVBS). Dlatego podejrzewam, że tylko dedykowany kabel będzie mógł być użyty.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

To gniazdko to micro-usb.
Dokładnie to samo mamy w :c56 100/700/850/900