anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Raynox konwerter makro

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Raynox konwerter makro

Jak w temacie. Miał ktoś styczność z NSM-202? Warto kupić? Czy jak gdzie indziej ktoś pisał zainwestować w 250?
Znalazła oba w podobnej cenie, jednak ciężko gdziekolwiek znaleźć opinie na temat obu.
Domyślam się, że z dość ciemnym kitem Sonego będzie ciężko, ale od czegoś trzeba zacząć.

9 ODPOW. 9
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

karolca napisał(a):

Domyślam się, że z dość ciemnym kitem Sonego będzie ciężko, ale od czegoś trzeba zacząć.


Co ma ciemność kita, kiedy i tak będziesz go musiała przymknąć tak spokojnie do f/14 żeby uzyskać sensowną głębię ostrości. ;)

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

Lajam napisał(a):


Co ma ciemność kita, kiedy i tak będziesz go musiała przymknąć tak spokojnie do f/14 żeby uzyskać sensowną głębię ostrości. ;)


dlatego koleżance oprócz 'rajnoksa' polecam zakup statywu - bo bez niego trudno z tego wynalazku korzystać ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

dobra, ale ja się nie pytałam, co jeszcze będę potrzebowała itp. Wiem, na jakiej zasadzie działa ww. sprzęt. Chodzi mi tylko o różnice między tymi dwoma modelami i ew. co jest lepsze.
statyw jest, zakupiony jeszcze do poprzedniego aparatu.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

kris napisał(a):

Lajam napisał(a):


Co ma ciemność kita, kiedy i tak będziesz go musiała przymknąć tak spokojnie do f/14 żeby uzyskać sensowną głębię ostrości. ;)


dlatego koleżance oprócz 'rajnoksa' polecam zakup statywu - bo bez niego trudno z tego wynalazku korzystać ;)


wystarczy lampa lub dyfuzor(specyficzny) na wbudowaną :-)

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

ehhh...
pytalam sie KTÓRY z dwóch ww. konwerterów. :( Czy ktoś mnie rozumie? :(
Wiem, że statyw i dyfuzor są potrzebne, ale to oczywiste...

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

rzadko kto tego używa
ale może warto cyberfoto poczytać :rolling_eyes:

kilka sekund w Googlach nie bolało - ale wiem, że chciałabyś aby ktoś z forum sony miał te dwa cuda i na tacy pokazał wady i zalety każdego z modeli ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

Szukałam, ale ze skutkiem marnym. Żadnych konkretów, tylko jakieś forum z 2004 roku. Druga sprawa, to trzeba mieć czas, aby siedzieć i szukać a nie 10 minut wolnego w ciągu dnia :P
Pozdrawiam.

profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

kiedyś szukałem jakiś znaczących różnic między tymi oboma, ale nic konkretnego nie znalazłem. 250 jest bardziej popularna.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

No wg krisowego linka, to ten NSM-202 daje większe powiększenia i nadaje się do krótszych obiektywów i mniejszych obiektów.
Ja pozostanę przy Raynoxie. Z Sigmą 70-300 będzie w sam raz. Nie lubię robić zdjęć robalom z 0,5cm wolę mieć trochę luzu ;)

------------------------------
fotoamator