anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SAL 70-400

Norbert-----
Początkujący

SAL 70-400

Witam

Czy Sony Alfa Team :D ma jakieś info kiedy ten obiektyw będzie w sprzedaży w Polsce? Początek 2009 czy lato 2009? :P Od kilku miesięcy jest specyfikacja, widziałem na zdjęciach z cameraimage że był na stoisku i robiono nim zdjęcia. Może ktoś przedstawiłby wrażenia z pracy tego szkła i jak się sprawuje? Może ktoś wie również od kiedy robi się 5.6? Bo jeżeli analogicznie jak w 70-300 SSM to można się spodziewać że już od 180-200mm jest 5.6 :|

14 ODPOW. 14
profile.country.pl_PL.title
Lesiu999
Początkujący

Po wpadce z wyyyydłużaaaaająąąąącyyyymmmmm się terminem wprowadzenia do sprzedaży 70-300 G, nie liczyłbym na odpowiedź ;) I bardzo dobrze bo nie będzie narzekania jak się nie pojawi :)

witmann
Początkujący

Jeden egzemplarz, ale chyba przedprodukcyjny będzie do podpięcia w Toruniu za 2 tygodnie, więc jest nadzieja, że lada dzień sziełko trafi do sklepów...

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Obiektyw powinien pojawić się na początku lutego.
To jedno szkiełko o którym napisał witman udało nam się zciągnąć specjalnie na festiwal w Toruniu :)

Norbert-----
Początkujący

To jak już się pobawicie to napiszcie pare słów czy warto czekać :D ..... Jak ostrzy, jak z bokeh i jak szybko ciemnieje.

Ps. Na fotkach z osłoną widziałem taką pomarańczową obwódkę ....prawie jak w eLkach :P

profile.country.PL.title
Rafiki.
Doradca

Norbert
warto i to nie tylko moim zdaniem :)

http://www.eisa.eu/awards/photo
European Zoom Lens 2009-2010 -> Sony 70-400mm F4-5.6 G SSM



Ta nowa konstrukcja Sony łączy w sobie solidność wykonania z elementami ED, cechami typowymi dla profesjonalnych obiektywów typu G. Jest to jeden z najlżejszych obiektywów w tej kategorii wyposażony w szybki i prawie niesłyszalny silnik SSM, który umożliwia użytkownikom natychmiastowe przełączenie między ręcznym a automatycznym ustawianiem ostrości. Jakość obrazu jest bardzo dobra nawet przy pełnym otworze przysłony, a obiektyw charakteryzuje się bardzo niską dystorsją, jak na zoom o tak szerokim zakresie ogniskowych. Ten, całkowicie stworzony przez Sony, obiektyw jest pozytywnym sygnałem potwierdzającym, że Sony wkrótce na większą skalę dołączy do producentów profesjonalnego sprzętu fotograficznego.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

z moich weekendowych doznań dodałbym jeszcze że bardzo ładnie zachowuje się pod światło i ma ładny bokeh, i nie traci na jakości w trudniejszych warunkach oświetleniowych
pierwsza fotka
A 700 ISO 100 F 4,5 I/350 180mm
druga + crop
A 700 ISO 400 F 5,6 1/500 135mm

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

a może eksperymentowałeś troszke z tym obiektywem i podpiołeś pierścienie?

jestem bardzo ciekaw co da się z takiego zestawienia uzyskać...

profile.country.en_GB.title
Deviant.
Użytkownik

Miałem okazję 'pomacać' ten jedyny egzemplarz będąc w Warszawie - wrażenie zrobił. O ile sobie przypominam światło f/4-5.6 do tego przeliczając na APS-C drugi koniec to będzie 600mm
Sam obiektyw całkiem kompaktowy - porównując do innych tego typu konstrukcji...

Pierścienie pośrednie... GO będzie króciutka...

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Deviant napisał(a):

przeliczając na APS-C drugi koniec to będzie 600mm


dalej będzie 400
kąt widzenia będzie jak z 600