anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Samyang 14 mm 2.8 oraz 85 1.4

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Samyang 14 mm 2.8 oraz 85 1.4

Witam,

zastanawiam się nad zakupem dwóch obiektywów wymienionych temacie. Potrzebuję ich na wesela do portretu oraz tylko i wyłącznie do zdjęcia grupowego gdzie mój tamron wszystkich nie ogarnia.

 

Czy ktoś miał doczynienia z obiektywami manualnymi?

Sceny głównie statyczne i pozowane bo ceny obiektywów z AF to kosmos.

 

https://www.cyfrowe.pl/aparaty/samyang-14mm-f-28-if-ed-mc-aspherical---sony.html

https://www.cyfrowe.pl/aparaty/samyang-85-mm-f-14-if-mc--sony.html

18 ODPOW. 18
profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Ja poczułem przejście z A, na E :wink: ( 3 literki różnicy i 3x droższe obiektywy :rofl: )

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Szkoda gadać :wink: ale fakt przesiadka była warta bo teraz nawet ciemnym kościele strzelam bez lampy i późniejsza obróbka to czyta przyjemność bo w cieniach jest masa informacji :wink: Fakt, trzeba mieć ze sobą kilka kart bo waga jest ogromna, ale warto i wydatek bardzo szybko się zwraca :slight_smile:

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Ja robię tylko amatorsko, na tą chwilę żadnych komercyjnych zdjęć nie robiłem.

 

Docelowo chciał bym zmienić A6000 na A7R... ale to jak 'spłacę' szklarnię. ( zasadzie dokupić A7R, bo do FF mam tylko 2 obiektywy).

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Ja chwilowo mam jeden, dlatego muszę mieć coś w zastępstwie. Ja strzelam tylko na zlecenia i ostatnio jest ich sporo :slight_smile:

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Ja się obawiam, że jak bym zaczął robić komercyjnie to bym stracił ochotę na fotografię :wink:

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

U mnie akurat od tego się zaczęło :slight_smile: i przy okazji sprzęt się szybko zwraca :wink:

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

TO jest argument za komercyjnym... Chwilowo nabieram doświadczenia i inwestuję w szklarnię.

profile.country.PL.title
rico89
Użytkownik

Na początku mocno się bałem, ale jak zobaczyłem jakie ludzie robią zdjęcia i jaką kasę sobie za to życzą to już nie miałem żadnych wątpliwości i oczywiście nadal się uczę :slight_smile:

profile.country.PL.title
rezasurmar
Użytkownik

Kusisz ;).

 

Ja przez ostatnie 20lat siedziałem mocno w elektronice, teraz tylko służbowo, hobbystycznie zmieniłem front na fotografię. By nie przynosić pracy do domu.

Dzięki temu teraz mam coś przy czym nie muszę myśleć o zleceniach, pieniądzach. Po za ich wydawaniem :joy: