anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Samyang w natarciu

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Samyang w natarciu

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

SZFENDAK napisał(a):

już pierwsze są, szkoda ze akurat te ale zaczyna się :nauseated_face:
http://allegro.pl/obiektyw-tele-samyang ... 51976.html" target="_blank
http://allegro.pl/obiektyw-tele-samyang ... 58092.html" target="_blank


No co, portretówki 8-)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

właśnie miałem zakładać nowy temat o tym bo sam to wczoraj zauważyłem na allegro :)
co o tym myślicie ? wydaje wam się że to dobrej jakości są obiektywy ?
i do czego generalnie one są ? do robienia zbliżeń gwiazd ? :P

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wolak napisał(a):

do czego generalnie one są ? do robienia zbliżeń gwiazd

Dziwne pytanie. Do robienia zdjęć. Najczęściej przyrodniczych. 500mm to wcale nie tak dużo jak by się zdawało.
A do gwiazd to się teleskopów używa...

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Aha,
ja tam widziałem jeszcze 800mm
http://allegro.pl/obiektyw-tele-samyang ... 58340.html
a macie może jakieś przykładowe zbliżenia tak jak jest na powyższej aukcji, że jest z np. 22mm zrobione zdjęcie a potem z 500mm czy więcej :) chciałbym zobaczyć czy zbliżenie na prawdę jest aż takie ogromne :) i jak z ostrością w takim zdjęciu ?
jak nie macie takich z np. 22mm to pokarzcie same +500mm ;)
chciałbym zobaczyć jak się prezentują taki zdjęcia :)

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

chyba mało kto posiada taki obiektyw
osobiście wolałbym kupić Pentakona 500/5,6 na M42
cena podobna ale jakość i wykonania i zdjęć z duuuuużo lepsza, obiektyw ciążki i duży ale płynnie działająca przysłona

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wolak napisał(a):

pokarzcie same +500mm

Karać Cię nie będziemy, Falcona nie mam, ale fotki z lustrzanej 500/8 znajdziesz w mojej galerii (są exify)

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

Zainteresowałem się i ja takim obiektywem e względu na cenę.
Takie pytanie czy jakość Sony jest na tyle lepsza niż w Samyang, że cena jest x10?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Jakość jest lepsza. I jest AF.
A czy wart ceny? To już zależy od kupującego - dla jednego wart, dla drugiego nie. Falcona nie kupię (choć tani) ze względu na to, że miałbym problem z ostrzeniem. Reflexa bym kupił, gdybym miał tyle - ot, tyle.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Pewnie nie ten dział ale skoro pytanie było o Falcona/Samyanga 500mm/8 to napiszę parę słów.
Skusiłem się na ten obiektyw właśnie ze względu na cenę. Używam go ze zwykłą lustrzanką. Porobiłem kilka prób i efekty były mizerne. Więc zamówiłem specjalnie zaprogramowany chip do tego obiektywu i wkleiłem go. Teraz mogę korzystać z trybów automatycznych i mam stabilizację optymalizowaną dla tej właśnie ogniskowej.
Co do samego obiektywu. Po zrobieniu kilkudziesięciu zdjęć nie poleciłbym go nikomu. Ostrość jak się uda trafić jest do przyjęcia (nawet z potwierdzeniem przy tej ogniskowej jest ciężko). Obiektyw, jak większość tego typu obiektywów ostrzy poza nieskończoność a więc fotografując odległe obiekty nie możemy przekręcić pierścienia maksymalnie w prawo bo będzie za daleko. Trzeba cały czas korzystać z wizjera. Obiektyw (pewnie przez swoją konstrukcję) jest bardzo wrażliwy na światło. Zdjęcia pod źródło światła lub gdy tylko obiektyw jest wystawiony na jego działanie (nawet przy bocznym świetle) strasznie traci kontrast. Chyba jedyną zaletą dla mnie tego obiektywu jest jego specyficzny bokeh. Na razie obiektyw leży w szafie i czeka na wenę (tfu) twórczą. Może go kiedyś użyję?

Edyta: Znalazłem wątek, w którym wstawiłem kilka kadrów z tego obiektywu (nie miałem jeszcze wtedy chipa z elektroniką).
http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?p=121176#p121176