anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Samyang w natarciu

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Samyang w natarciu

25 ODPOW. 25
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Pliki nie obrobione - jak z puszki. I wszystko z ręki - nie robiłem testów tylko zdjęcia ;)

Uwaga bardzo duże pliki!!
Trzeci plik to też nieobrobiony, ale zapisany z RAWa w PMB - tak głupio zmniejszył...

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
Mi.chel
Użytkownik

Myślałem, że będzie gorzej.
Całkiem przyzwoita jakość, jak na tę cenę...

Michał Koziara
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Ja tak samo a mniej więcej jaka to odległość była ? ze 20 metrów ?
Tak to zdjęcia dobrej jakości :)
zaczynam całkiem realnie myśleć o tym samjangu ale o tym 800mm.
powiedzcie mi jeszcze co to jest w tej aukcji z 800mm że ma on na środku szkła obiektywu taki jakiś okrągły plastik ? :)

Dzięki za te fotki :)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

wolak napisał(a):


Tak to zdjęcia dobrej jakości :)
zaczynam całkiem realnie myśleć o tym samjangu ale o tym 800mm.
powiedzcie mi jeszcze co to jest w tej aukcji z 800mm że ma on na środku szkła obiektywu taki jakiś okrągły plastik ? :)

Dzięki za te fotki :)



Ale z tego co zrozumiałem to Tadeusz robił te fotki Minoltowym lub Sonowym AF Reflexem 500/8 a nie Samyangiem więc koszt będzie z 5 razy wyższy.
A to czarne na środku to lusterko. Konstrukcja takich obiektywów wygląda w ten właśnie sposób, że oprócz soczewek (w niewielkiej ilości) są lustra. Jest lustro z otworem w tylnej części obiektywu (tym bliżej mocowania), jest ono specjalnie wyprofilowane i odbija obraz skupiając go na to małe lusterko umieszczone centralnie z przodu obiektywu. To lusterko też jest odpowiednio wyprofilowane i odbija obraz do otworu w środku tego dużego lustra i dalej w kierunku elementu rejestrującego. Ze względu właśnie na konstrukcję składającą się z luster obiektywy tego typu mogą być lekkie i małe a dodatkowo nazywają się Reflex albo lustrzane.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Mam wrażenie, że do exifa nikt nie zajrzał i moich słów nie zrozumiał.
Falcona nie mam, ale fotki z lustrzanej 500/8 znajdziesz w mojej galerii (są exify)


Fotki przeze mnie zamieszczone to produkt Reflexa. Z AF itd. Samyang nie da takiej jakości i trudniej z ostrością trafić, choć jak kto lubi ręcznie i wzrok ma dobry...
A te z Łodzi były tak złe, że ich chyba już nie mam - wykasowałem.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Aha dzięki za odpowiedź.
Muszę teraz się długo zastanowić nad tym zakupem :)
teraz przeglądam ebay i znalazłem od tego samego użytkownika ponad 100zł taniej :)
http://cgi.ebay.pl/Objetivo-Samyang-500 ... 3906wt_988
http://allegro.pl/obiektyw-tele-samyang ... 58340.html