anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Samyang w natarciu

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Samyang w natarciu

25 ODPOW. 25
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Tadeusz napisał(a):

wolak napisał(a):

pokarzcie same +500mm

Karać Cię nie będziemy, Falcona nie mam, ale fotki z lustrzanej 500/8 znajdziesz w mojej galerii (są exify)


używam słownika który mi podkreśla błędy a tego mi nie podkreślił, a właśnie coś mi z tym nie pasowało :P
U Ciebie fotki z długą ogniskową są nawet ładne i dobrej jakości
ale u kolegi piotruso niestety to wygląda jak kiepski crop (duży szum i mało ostrości)

profile.country.pl_PL.title
tenzer
Poszukiwacz

Dziękuję za info. Ta informacja wystarczy mi na podjęcie decyzji, że nie warto inwestować w takie "kosmosy" przynajmniej samjangowe. Po testuje na plenerku może uda sie od kogoś zapożyczyć sprzęciksonego.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ale fiszajka samyanga jest spoko :thumbsup: . Przynajmniej ta krisowa :D

Pamiętam, że podpinałem coś dłuższego od Samyanga na targach w Łodzi. I nie zachwycił mnie efekt. Znaczy ostrość.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

wolak napisał(a):


używam słownika który mi podkreśla błędy a tego mi nie podkreślił, a właśnie coś mi z tym nie pasowało :P



Twój słownik postąpił słusznie. Przecież istnieją słowa karzecie i każecie. Pierwsze od karać jak zauważył Tadeusz a drugie od kazać. A skąd słownik ma wiedzieć jakiego Ty słowa chcesz użyć? ;) (i mój słownik nie podkreśla żadnego z użytych tu słów).

wolak napisał(a):

U Ciebie fotki z długą ogniskową są nawet ładne i dobrej jakości
ale u kolegi piotruso niestety to wygląda jak kiepski crop (duży szum i mało ostrości)



Nie wiem co Tadeusz zamieścił w galerii (nie mam teraz czasu szukać więc nie wiem czy to są pomniejszone zdjęcia do rozmiarów galerii czy też cropy w celach poznawczych) ale jakbyś przeczytał to, co było w poście napisane to byś doczytał się, że u mnie jest crop 1:1 (właśnie po to aby pokazać jak wygląda ostrość tego obiektywu dla lubiących oglądać oryginalny rozmiar na monitorze, w wersji do galerii nie byłoby tak tragicznie). Ale nie zrozum mnie źle, nie bronię tego obiektywu za wszelką cenę. Nawet wcześniej napisałem, że go nie polecę swojemu wrogowi :c20 .
A fiszajka jest fajna. Ja podpinałem Szfendakową i bardzo mi się podobała.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

piotruso napisał(a):

Nie wiem co Tadeusz zamieścił w galerii ... czy to są pomniejszone zdjęcia do rozmiarów galerii czy też cropy w celach poznawczych)


Oczywiście zdjęcia, a jak cropy to niewielkie. Ale jak bedzie trzeba to wieczorem, gdy wrócę z Wrocławia, mogę wrzucić 100% cropy z reflexa. Dla siebie ich nie robiłem bo po co?

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Fiszka fiszką, interesujące szkiełko ale Samjangowa 85 też jest niezła, tylko to ostrzenie manualne przy 1.4 to trudna sztuka, 14 mm od tego producenta też całkiem przyzwoicie rysuje (co prawda nie miałem tej przyjemności po obcować z tym szkłem ale ze zdj gdzieś na różnych stronach widać było całkiem fajne wyniki)

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tadeusz napisał(a):


Oczywiście zdjęcia, a jak cropy to niewielkie. Ale jak bedzie trzeba to wieczorem, gdy wrócę z Wrocławia, mogę wrzucić 100% cropy z reflexa. Dla siebie ich nie robiłem bo po co?



Jeżeli kolega wolak będzie chciał to możesz. Ja nie oglądam zdjęć w takich powiększeniach, swoje wstawiłem tylko dlatego, że ktoś mnie o to poprosił :) .

profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

Kolego Tadeusz jak możesz to wstaw oryginalne pliki w oryginalnym rozmiarze z jak największą ogniskową :)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

wolak napisał(a):

z jak największą ogniskową

:c18 Reflex ma tylko jedną ogniskową: 500mm. I jedną przysłonę - f/8. Tak jak Falcon/Samyang :smileymrgreen:
Ale zaraz poszukam i wrzucę. Mam nadzieję, że wystarczy fragment 100%, żeby takiego ciężkiego pliku nie wrzucać.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
wolak-----
Poszukiwacz

no ok to czekam :)