anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SEL18200 MADE IN CHINA - nieutrzymywanie ogniskowej

Gienek322
Początkujący

SEL18200 MADE IN CHINA - nieutrzymywanie ogniskowej

Posiadam taki właśnie obiektyw już od 06.2011. To ten zmiennoogniskowy 18-200. Po około trzech miesiącach mało intensywnego używania, pojawiły się w nim objawy samoczynnego wysuwania i wsuwania się obiektywu od wpływu grawitacji.
Co to oznacza? Ano obiektyw sam zmienia swą ogniskową w pozycji fotografowania w dół, lub w górę. Konieczne jest stałe utrzymywanie go za pierścień obrotowy, aby przy takich pozycjach fotografowania móc zrobić zdjęcie.
To samoczynne wsuwanie i wysuwanie się obiektywu pojawia się już przy kątowym odchyleniu od pionu dla około 20°.
Małe zapytanko mam więc w tej sprawie. Czy to normalny raczej objaw często występujący w obiektywach, czy raczej sprawa do usunięcia tej usterki w serwisie. No bo gwarancja jeszcze aktualna.
Zapewne to kwestia użycia przy naprawie serwisowej bardziej lepkiego smaru. A może są tam wspomagające hamulce cierne w tym mechaniźmie gwintowym? Ktoś może z was to wie?
No bo czyżby zakład produkujący obiektywy używał niewłaściwe smary? Raczej mało prawdopodobne.

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj. Moim zdanie to nie jest normalne zachowanie obiektywu.
Polecam kontakt z naszym autoryzowanym serwisem. Uzyskasz tam wszelkie informacje i w razie potrzeby, szybką naprawę.
C.S.I. Foto i Video
Ul. Żytnia 15
01-015 Warszawa
www.e-csi.pl
e-mail: info@e-csi.pl
tel. 022 3792090

------------------------------
fotoamator
Gienek322
Początkujący

Dzięki Tadeusz! Też tak myślę. Więc rozpocznę procedurę tej naprawy gwarancyjnej.

Aparat dałem do serwisu i wymieniono ponoć tę przednią część obiektywu. Napisane było wymiana obiektywu, ale ta część z bagnetem, co montuje się do aparatu pozostała ta sama.
No i oczywiście już nie zsuwa się w dół, bo chodzi po prostu tężej.