anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SEL70300G Zaszumione zdjęcia?

profile.country.PL.title
Konrad2323
Poszukiwacz

SEL70300G Zaszumione zdjęcia?

Witam mam problem z obiektywem sony 70-300 f 4.5 - 5.6 G oss. Zdjęcia obiektów w ruchu (np. pies) są strasznie niewyraźne i "zaszumiałe" przy przybliżeniu, nie wiem czy to wina obiektywu czy może ja mam za duże oczekiwania. Obiektyw testowany na dwóch róznych aparatach. Poniżej wrzucam zdjęcia.DSC03476.jpgDSC03508.jpgDSC01840-2.jpg

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

według mnie (opierając się na nieoryginalnych zdjęciach tylko pomniejszonych) wszystko jest ok. Obiektywy nie szumią, szumi matryca jak warunki oświetleniowe nie są najlepsze, poruszone zdjęcia za to są wtedy gdy czas naświetlania jest zbyt długi w stosunku do poruszającego się obiektu.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Tak jak napisał Paweł - obiektyw nie szumi.

Pozwoliłem sobie ściągnąć zdjęcie z galerii ale niestety - nie ma danych EXIF. Dlatego nie znam warunków naświetlania, trybu pracy aparatu itp. 

Zaszumienie powstanie gdy jest mało światła i automatyka aparatu (lub fotograf manualnie) podniesie czułość aparatu lub podczas wywoływania RAW-ów stara się poprawić (wyciągnąć) niedoświetlone obszary. A mało światła jest ponieważ zdjęcia były wykonywane w zacienionych miejscach dość ciemnym obiektywem  Innym / równoległym powodem jest zastosowanie dość krótkiego czasu po to aby szybko poruszające się obiekty były ostre / nieporuszone. Niewyraźne obiekty mogą być spowodowane zbyt długim czasem naświetlania jak również niedoskonałością AF continuous i przy dłuższych ogniskowych konieczność dokładniejszego ustawiania ostrości ze względu na mniejszą GO. Przy dłuższych ogniskowych niewielkie przesunięcie obiektu również powoduje dużą nieostrość (dużo większą niż przy szerkokich kątach).