anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sigma 18-125

leszek_krk
Początkujący

sigma 18-125

witam:)
Co możecie powiedzieć na temat Sigma 18-125 f/3.8-5.6 DC OS HSM Sony?warto go zakupić?czy za podobne pieniądze znajdę coś lepszego?

12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

a ile on kosztuje ?

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

przejrzyj testy i zdecyduj http://www.optyczne.pl/148.1-Test_obiek ... 4%99p.html" target="_blank

leszek_krk
Początkujący

kosztuje około 1400zł.Przeglądałem te testy,ale chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto posiada ten obiektyw i go używa

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

może być ciężko z opinią użytkownika - bo to rzadko spotykane szkiełko...

ale mogę Ci w podobnej kwocie (chyba ostatnio trochę drożej) i w zbliżonym zakresie - polecić Sony 16-105mm
ja jestem zadowolony, no i dobrze, że ma 16mm a nie 18mm - przydają się te dwa milimetry ;)

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

witam:)
Co możecie powiedzieć na temat Sigma 18-125 f/3.8-5.6 DC OS HSM Sony?


Ten obiektyw w naszym systemie na pewno nie ma literki OS :smileymrgreen:
Stabilizację masz przecież w body.

Za cenę, za jaką jest sprzedawany, zupełnie nie zawracałbym sobie nim głowy.

leszek_krk
Początkujący

kris napisał(a):



ale mogę Ci w podobnej kwocie (chyba ostatnio trochę drożej) i w zbliżonym zakresie - polecić Sony 16-105mm
ja jestem zadowolony, no i dobrze, że ma 16mm a nie 18mm - przydają się te dwa milimetry ;)



Jesteś zadowolony z jakości zdjęć i z pracy AF?Patrzyłem przed chwila na testy zeiss 16-80 i no i zacząłem też się zastanawiać nad tym tylko niestety jest o wiele droższy...teraz pytanie czy warto dokładać aż tyle

leszek_krk
Początkujący

Nikt nic nie wie???Jeszcze jedno szkiełko biorę pod uwagę TAMRON 17-50/2,8 XR Di II LD.Ma go ktoś?Może coś ciekawego na ten temat powiedzieć:)?

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat


Jesteś zadowolony z jakości zdjęć i z pracy AF?Patrzyłem przed chwila na testy zeiss 16-80 i no i zacząłem też się zastanawiać nad tym tylko niestety jest o wiele droższy...teraz pytanie czy warto dokładać aż tyle



imho lepszym rozwiązaniem jest 16-105....z AF jestem zadowolony (nie śmiga tak szybko jak stałeczka)....
najszybciej mu idzie na 16mm, wolniej na 105mm - ale nie było sytuacji bym mógł narzekać, a focę nim głównie na imprezach (wygodny zakres)


co do cajsa: to tutaj masz link - jak widać nie wiele ich różni
ale jak ktoś lubi niebieskie logo, to czemu nie :smileymrgreen:

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
leszek_krk
Początkujący

no niewiele:)a wiesz coś może na temat tamrona?może miałeś z nim styczność?bo testy to jedno a opinie użytkownika to inna sprawa:)