anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soczewka makro

bipi-----
Początkujący

Soczewka makro

witam
Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat soczewek do fotografowania makro, czy jest duża róznica na zdjeicach "bez" i "z" soczekwą nie tylko w przybliżeniu ale i w jakości zdjecua.
po 2 czy jest spora róznica odnośnie producentów soczekwek w ich jakosci i ewentulanie co moglibyście mi olecic do a300.
Pozdrawiam

34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Poczekaj trochę te pierścienie co ja kupiłem co pewien czas pojawiają się na allegro za około 170 zł

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

dzięki wszystkim za odpowiedzi! :)

teraz jestem już wyedukowany w temacie i wiem w którą stronę działać jak coś :)

profile.country.pl_PL.title
ludzik82r
Początkujący

cześć czytam troche o macro i widze ze masz doświadczenie

powiedz mi bo mam raynoxa i moge go zamienic za doplata na pierscienei af czy jest sens czy zostac przy raynox

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

ludzik82r napisał(a):

mam raynoxa i moge go zamienic za doplata na pierscienei af czy jest sens czy zostac przy raynox

Ale któż Ci może doradzić? Sam powinieneś wiedzieć czego potrzebujesz.
Jeśli masz obiektyw macro, np SAL100M28, to oczywiście pierścienie.
Jeżeli używasz różnych, to: z tele (200-300mm) i z Raynoxem uzyskasz bardzo duże powiększenie/odwzorowanie - z pierścieniami już nie. Odwrotnie - im krótsza ogniskowa, tym większy wpływ na odwzorowanie będą miały pierścienie a mniejsze raynox.
Czasem przydaje się jedno i drugie...

------------------------------
fotoamator