anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Soczewka makro

bipi-----
Początkujący

Soczewka makro

witam
Chciałbym zaczerpnąć informacji na temat soczewek do fotografowania makro, czy jest duża róznica na zdjeicach "bez" i "z" soczekwą nie tylko w przybliżeniu ale i w jakości zdjecua.
po 2 czy jest spora róznica odnośnie producentów soczekwek w ich jakosci i ewentulanie co moglibyście mi olecic do a300.
Pozdrawiam

34 ODPOW. 34
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

no dobrze ale jeśli chcesz używać z obiektywem alfowym to jak będziesz sterował przysłoną
prostszym i tańszym rozwiązaniem będzie zakup adaptera Sony/M42 + pierścienie pośrednie i jakiś obiektyw np. 135mm z przełącznikiem M/A

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

dejmien napisał(a):

a gdybym po prostu chciał się pobawic w macro za małą ilość gotówki i kupił po prostu pierścienie, które nie przenoszą automatyki za 70 zł? LINK]


Damian, jeśli nie zamierzasz korzystać z obiektywów M42, to w Chorzowie, w Fotolandzie widziałem "gołe"pierścienie za niecałe 40 zł (bagnet A z obu stron).

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Tadeusz napisał(a):

dejmien napisał(a):

a gdybym po prostu chciał się pobawic w macro za małą ilość gotówki i kupił po prostu pierścienie, które nie przenoszą automatyki za 70 zł? LINK]


Damian, jeśli nie zamierzasz korzystać z obiektywów M42, to w Chorzowie, w Fotolandzie widziałem "gołe"pierścienie za niecałe 40 zł (bagnet A z obu stron).



Nie nie nie te "gołe pierścienie" nie mają popychacza przysłony tak że nie pobawisz sie w makro z obiektywami AF bo nie przymkniesz obiektywu a makro na przysłonie 2,8 to sie nie da zrobić :P

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

A ile chcesz wydać :question: za około 500zł idzie dostać Solgiora/Vivitar/Cosina 100/3,5 ze skalą odwzorowania 1do1
Tu link do opisu szkiełka :) http://www.dyxum.com/columns/articles/lenses/Cosina_100_35_macro/Cosina_100_35_macro_review.asp

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

No to chwila moment... te pierścienie chciałbym stosować z obiektywami alfy.. z kitem 18-70, dt 55-200 czy też od około środy nowej 50tki 1.8 Sony.

Więc? Co z tą przysłoną? Tzn. chodzi mi o to, czy te pierścienie co wam zapodałem z allegro byłyby dobre do w/w obiektywów? 😆

Nie chciałbym za dużo wydawać kasy na to, gdyż nie wiem czy mnie makro pociągnie.. jeśli tak - to później pomyślimy nad stosownym obiektywem :)

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Jak do obiektywów Sony to te co pokazałeś się nie nadadzą :c9 bo aparat nie da rady sterować przysłoną :c3
Ja kupiłem na allegro pierścienie z przeniesieniem elektroniki i z popychaczem przysłony ale bez przeniesienia AF za niecałe 200 zł coś takiego http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=632430256 :c8 Jak juz kupować to takie :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

no właśnie, dlatego zapytałem o przysłonę... tak jak napisałeś, nie chodzi mi o AF, mogę sobie manualnie też poostrzyć ;)

profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

Jak brat odda mi aparat to pokarze Ci jakie powiększenia daje kit i 50 z kompletem pierścieni :)

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

download/file.php?id=5591" target="_blank
fotka wykonana Monoltową 50/1,7 + pierścień kenko 13mm

profile.country.pl_PL.title
dejmien
Nowicjusz

Szczupic, dzięki! :)

SZFENDAK również dziękuję :) Całkiem sympatycznie wychodzi to powiększenie z 50tki już przy jednym pierścieniu... :)

podsumowując - i tak muszę kupić pierścienie, które przenosza automatykę - niekoniecznie przenoszące AF ale napewno przysłonę. A taki zakup to minimum 200 zł - ale fakt faktem - pasuje to do wszystkim obiektywów pod sony jakich bym nie kupił :)

Szkoda, że obecnie wszystkie ceny są cholerne... nowe pierścienie Kenko to http://allegro.pl/item659162668_pierscienie_posrednie_kenko_12_20_36mm_sony_alpha.html kwestia 460 zł... więc sam nie wiem czy taniej nie wyjdzie zakup po prostu Raynox'a http://allegro.pl/item663103848_raynox_dcr_250_makro_f_vat_p_n.html

Nawiązując do Raynox'a - widzę że można go zamocować na obiektywach 52 mm - 67 mm - wiec bez problemu zamocuję go na kitach... ale np. na nowej 50tce będzie problem... co z tym zrobić? Coś tam pisze o tuleju w dodatku do aparatu...

dzięki za pomoc! :)