anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 16-80 f/3.5-4.5 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar

profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Sony 16-80 f/3.5-4.5 ZA Carl Zeiss Vario Sonnar

Witam .
Czy pracował ktoś na tym szkle ? Jakie opinie ?
Dziękuję z góry.

Jan

24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

TUTAJ odpowiedziałem na Twoje pytanie....

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Dzięki Kris.

Jan

MarekWaskiel
Początkujący

Po użytkowaniu tego obiektywu przez 1,5 roku - pewnego dnia zablokował się a potem... wypadł pierścień manualnego ostrzenia. Sprawdziłem w necie i jest kilka doniesień na temat blokowania się tegoż pierścienia w tym modelu. Po raz pierwszy jako użytkownik sprzętu fotograficznego spotkałem się ze zjawiskiem odpadnięcia części obiektywu... i raczej nie spodziewałem się go po produktach Zeiss'a. Oddałem do naprawy na Żytnią - trwała 5 dni.

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Ja jestem bardzo zadowolony z tego szkiełka :thumbsup:
Prawie wszystkie fotki jakie wrzucam na forum pstrykneło sie tym obiektywem ;)
... jak dla mnie amatora , szkiełko bomba :flushed:

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
MarekWaskiel
Początkujący

bertone1982 napisał(a):

Ja jestem bardzo zadowolony z tego szkiełka :thumbsup:
Prawie wszystkie fotki jakie wrzucam na forum pstrykneło sie tym obiektywem ;)
... jak dla mnie amatora , szkiełko bomba :flushed:




Nie neguję jakości wykonywanych zdjęć za pomocą tego obiektywu. Piszę o jakości wykonania tego szkła i ... być może jego żywotności. Z mego punktu widzenia obie cechy - jakość zdjęć i jakość wykonania nie idą w parze. Pewnie mam pecha :)

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

No cóz ... przykro mi :(
Bo nie chce się wierzyć , że Zeiss też nożę nawalić ;) ... a jednak może :(

Dobrze , że chociaż można było to naprawić :)

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
profile.country.GB.title
maniekl
Nowicjusz

Tak a propos zachwytów nad wymienionym Zeissem polecam wszystkim artykuł w Fotokurierze 8/2007gdzie dokonano porównania z kitem sony 18-70. Można dojść do ciekawych wniosków szczególnie stosując kategorię "jakości do ceny". :D

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

to na pewno kultowy artykuł, ale jak będziesz miał możliwość to weź do łapki małego Karolka i porób troszkę fotek :) to da Ci troszkę szersze spektrum niż tylko lekturka.

MarekWaskiel
Początkujący

Niniejszym donoszę, że teraz odkleja się z Zeissie 16-80 gumowa opaska na pierścieniu ustawień zooma... ale ostrzy nadal ok :)