anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony 20mm F2.8 czy warto go wybrać?

profile.country.PL.title
Aleksander_
Użytkownik

Sony 20mm F2.8 czy warto go wybrać?

Czy warto wybrać ten obiektyw do A6400? Głównie myślę o nim ze względu na rozmiar - czyli łatwość zabrania takiego zestawu na rower, bo zestaw będzie mniej więcej w rozmiarze kompaktu.

Pytanie, czy warto go wybrać pod kątem jakości obrazu - zdania w Internecie są skrajne.

Ewentualnie, czy polecacie jakiś inny obiektyw (najlepiej w przedziale 20-30mm), który będzie mały, ale generował w miarę najlepszej jakości obraz? 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Zasadnicza kwestia, co dla Ciebie jest najważniejsze. Mniejszego systemowego nie znajdziesz (nie biorę pod uwagę 16/2,8 bo tu szału nie ma) Taki naleśniczek z ogniskową 20mm daje radę. Używałem jeszcze z A6000 i nawet z nakładką ,,rybie oko'' 

profile.country.PL.title
Aleksander_
Użytkownik

Celem jest, aby na rowerze szosowym mieć ze sobą aparat, który zrobi znacznie lepsze zdjęcia niż telefon. Wierzę, że nawet z takim naleśnikiem nadal będzie lepiej. Torba na kierownice ma wymiar:

  • Width: 23.5cm Height: 11cm Depth: 8cm

Taki naleśnik z body zmieści się wtedy do takiego pokrowca ( https://tenba.pl/produkt/tenba-skyline-4-pouch-black/ ), a całość wrzucam do torby i sprawa załatwiona i mam jeszcze sporo miejsca na dodatkowe rzeczy.

Najchętniej brałbym ze sobą Sigmę 16mm, ale wtedy całość rośnie na długość i takie oto dylematy :wink: 

profile.country.PL.title
Jacek_M250
Znawca

Moim zdaniem jakość obiektywu jest wystarczająco dobra w takim zastosowaniu a nic mniejszego systemowego nie znajdziesz. O ile pamiętam A6400 ma korekcję obiektywów, a wiec rozpozna ten obiektyw i pewnie poprawi ewentualne wady (aberrację chromatyczną, czy dystorsję) oczywiście można wyłączyć jak ktoś lubi takie efekty :slight_smile: