anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a6000, jaki obiektyw?

profile.country.PL.title
Monikazawilinska
Poszukiwacz

Sony a6000, jaki obiektyw?

Witam,

Jakiś czas temu kupiłam aparat Sony a6000 z kitowym obiektywem 35mm, który by w zestawie. Już długo na nim działam i trochę brakuje mi tego efektu rozmytego tła. Fotografuje głównie obiekty z bliska,małe przedmioty i chciałabym również robić piękne portrety dlatego myślałam o obiektywie 50mm 1.8. Znalazłam takie tylko mam wątpliwość bo nie wiem czym rozni się Obiektyw SONY SEL-50F18 OSS  
od 
Obiektyw SONY FE 50MM F1.8 SEL? Przymierzałam się do kupna tego drugiego ale teraz już nie wiem, podobno z ostrością w tych obiektywach nie jest rewelacyjna. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i może mi doradzić?

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

do a6000 warto rozważyć następujące obiektywy:

- E 35 F1.8 - daje kąt widzenia zbliżony do ludzkiego oka

- E 50 F1.8 - daje większe rozmycie tła przy węższym kącie widzenia

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Monikazawilinska
Poszukiwacz

Rozumiem a jaka jest różnica między tymi dwoma obiektywami 50mm, które wyżej wymieniłam oprócz ich ceny?

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

SONY FE 50MM F1.8 SEL jest zaprojektowany pod FF, SONY SEL-50F18 OSS jest zaprojektowany pod apsc. Ja bym wybrał ten drugi.

profile.country.PL.title
Monikazawilinska
Poszukiwacz

Czytałam właśnie o ff i apsc i o ile dobrze zrozumiałam to z ff na dużym ISO obraz jest bardziej ostry? 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

FF to tzw. pełna klatka siłą rzeczy piksele są większe na FF niż na aps-c więc na pewno zdjęcia na tej samej czułości są mniej zaszumione, co przekłada się na to, że zdjęcia wyglądają na bardziej szczegółowe.

profile.country.PL.title
Monikazawilinska
Poszukiwacz

A gdy do mojego a6000 z matrycą apsc kupię właśnie obiektyw pod ff to coś da ? Zależy mi żeby zdjęcia były w miarę ostre, a także by pięknie rozmywały tło.

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Obiektyw pod FF nie jest lepszy od tego dedykowanego pod apsc dodatkowo w tym pod apsc masz wbudowaną stabilizację, a w tym ff jej brak.

Tak swoją drogą nie myślałaś o kupieniu obiektywu makro? Jest np sony 30/3,5 macro może nie jest to obiektyw do portretów, ale jeśli głównie fotografujesz małe przedmioty z bliska, to zdecydowanie będzie to lepszy wybór.

Ja mam a6300 z 35/1,8 i 50/1,8 i jako obiektywu portretowego używam własnie 35-tki, bo 50-tka jest za wąska w przypadku mojego dzieciaka :wink:

profile.country.PL.title
Monikazawilinska
Poszukiwacz

Problem właśnie w tym, że fotografuje zarówno z bliska ale zależy mi także na pięknych portretach. Mówisz, że 50 nie da rady? Ale chyba będzie na pewno robiła lepsze zdjęcia niż kitowy obiektyw jaki miałam w zestawie? Głównie właśnie zależy mi na uzyskiwaniu pięknie rozmytego tła bo z kitowym obiektywem muszę się nieźle nagimnastykowac by ten efekt osiągnąć. Tylko właśnie co mnie zniechęca do tego obiektywu to fakt,że wyczytałam o nim jedna rzecz- ostrość i szczegóły nie są jakieś mega zadowalające. Dlatego chciałam poradzić się kogoś kto się na tym zna. Nie chcę także wydawać majątku na niego. 

profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

50-tka jak i 85-tka jak najbardziej da radę pod warunkiem, że fotografujesz osoby mniej ruchliwe niż małe dziecko względnie nie robisz zdjęć dzieci gdzie 3/4 kadru to twarz szalejącego dzieciaka :wink:

 

50-tka oss jest bardzo ostra, pytanie tylko co wg. Ciebie jest ostrością. Im jaśniejsze szkło tym mniejsza głębia ostrości więc przy f/1,8 w specyficznych sytuacjach ostrząc na oko mamy ostrą tęczówkę, ale już rzęsy są nieostre :wink:

Jeśli chcesz pogodzić i portrety i zdjęcia produktowe polecam zakup albo Raynoxa DCR-250 do 50/1,8 co da Ci możliwość robienia zdjęć z dużo mniejszej odległości lub dodatkowo zakup obiektywu makro manualnego (jakiegoś starego pod gwint m42 plus przejściówka)

 

tutaj masz zdjęcia z mojego zestawu.