anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony a6000, jaki obiektyw?

profile.country.PL.title
Monikazawilinska
Poszukiwacz

Sony a6000, jaki obiektyw?

Witam,

Jakiś czas temu kupiłam aparat Sony a6000 z kitowym obiektywem 35mm, który by w zestawie. Już długo na nim działam i trochę brakuje mi tego efektu rozmytego tła. Fotografuje głównie obiekty z bliska,małe przedmioty i chciałabym również robić piękne portrety dlatego myślałam o obiektywie 50mm 1.8. Znalazłam takie tylko mam wątpliwość bo nie wiem czym rozni się Obiektyw SONY SEL-50F18 OSS  
od 
Obiektyw SONY FE 50MM F1.8 SEL? Przymierzałam się do kupna tego drugiego ale teraz już nie wiem, podobno z ostrością w tych obiektywach nie jest rewelacyjna. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia i może mi doradzić?

22 ODPOW. 22
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

Tak 50 mm to 50 mm niezależnie od obiektywu. co do 35 mm o innych firmach się nie wypowiem, bo nie miałem obiektywów innych firm w ręku. Jest teraz cashback na obiektyw 35/1,8 chyba 250 zł wynosi więc poniżej 1500 zł powinnaś się zmieścić z zakupem.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Można też zerknąć w kierunku Sigmy - 30/1.4 jest całkiem fajna i prawie mieści się w budżecie :wink:

profile.country.PL.title
OczeK666
Poszukiwacz

Witam, się wtrącę ciut, jeżeli zależy ci na ładnym bokeh to na kit moim a mam też 16-50 f/3.5-5.6 +A6000 wychodzi tylko jako tako na 16mm f/3.5 jak największy otwór, ale i tak jest mizerota 3,5 jest za mało. Ja teraz czekam na Kamlan 50mm F/1.1 II aż będzie dostępny w naszych sklepach, nie chce ryzykować z gwarancją z allie...