anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Statyw z pilotem

profile.country.PL.title
Azalie
Poszukiwacz

Statyw z pilotem

Hej,

podpowiedzcie proszę jaki statyw z pilotem będzie najlepszy do aparatu sony a6000? 

Będę z niego korzystać sporadycznie, więc nie musi być super jakości, zależy mi na tym, żeby był lekki, taki do zabrania ze sobą na wakacje i żeby właśnie miał pilot.

Dziękuję

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

tu znajdziesz informację o polecanych akcesoriach do aparatu A6000: https://support.d-imaging.sony.co.jp/www/cscs/accessories/compatibility.php?area=eu&lang=pl&mdl=ILCE...

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Mar_Jan
Użytkownik

@Azalie 

Jesteś na forum marki Sony, więc nieco dziwnie wyglądają Twoje oczekiwania, skoro piszesz, że statyw z pilotem „nie musi być super jakości”.

 

Pisząc jednak, że miałby to być statyw z pilotem, używany sporadycznie, lekki i na wakacje – nie podajesz oczekiwanych przez Ciebie parametrów takich, jak: dopuszczalny ciężar, czy wymiary, tak robocze, jak i po złożeniu oraz wielkości budżetu. Pojęcie „lekki” jest względne, podobnie, jak określenie „na wakacje”, które też nie jest za bardzo pomocne do poradzenia Ci. A czy "sporadycznie" ma oznaczać, że nie chcesz przeznaczyć na zakup dużej kwoty, co też jest pojęciem względnym?

 

Jakie więc pytanie, to taka odpowiedź. Ale sucha informacja od Eksperta tylko z linkiem, to trochę chyba mało, bo wskazana strona podaje jedynie parametry zgodności z ILCE-6000, nie jest zatem podpowiedzią, o jaką prosisz.

Przyjmując za punkt wyjścia, że poszukujesz do ILCE-6000 statyw z pilotem, to w tej liście ze statywami (GP-VPT1, VCT-MP1, VCT-P300, VCT-VPR1, VCT-VPR10, VCT-VPR100) – w z podanej listy w polu rozważań pozostaje:

 

  1. VCT-PR10 (kwestia ceny),
  2. VCT-VPR1 (o ile uwaga o obiektywie nie ma dla Ciebie znaczenia).
  3. GP-VPT1 (kwestia niejasnej stabilności obciążonego statywu),

 

I trochę tego, co znalazłem w Internecie oraz mój komentarz:

 

VCT-PR10 - Wg linku „Gdzie kupić” obecnie nie znalazłem ofert preferowanych. Nie mniej jedną ofertę poprzez Ceneo znalazłem, ale z ceną 2299 PLN.

VCT-VPR1 – Podane jest ograniczenie: „Nie do użytku w przypadku korpusu z dołączonym obiektywem E PZ 18–200 mm F3,5–6,3 OSS”. W ofertach kilku sklepów internetowych w cenie poniżej 600 PLN.

GP-VPT1 jest w Sony Centre za 599 PLN, ale jego zgodność jest opisana tajemniczo: „W razie używania ze statywem niektóre pozycje aparatu i modele obiektywów mogą powodować niestabilność.” I ani słowa więcej. Jako praktyk przypuszczam, że chodzi o to, że jak aparat będzie wyposażony w jakiś większy obiektyw, będzie wysunięty w zacisku zbyt do przodu, to całość się może po prostu wywrócić. Ale tak to jest przy statywach kieszonkowych. Wspomniana lakoniczność to raczej marna pomoc dla poszukującego. Od firmy Sony oczekuję czegoś więcej. Albo precyzyjnej informacji, albo nawet wręcz dodania elementu konstrukcyjnego, który uczyni stabilność mocnym punktem urządzenia, jako statywu. A na dziś, przy niedoprecyzowanych w opisie ograniczeniach ze stabilnością, jest to wg mnie bardziej uchwyt z pilotem do filmowania, niż statyw. No i sam sobie zadaję pytanie, jak miałbym zamówić online taki statyw, nie mając pewności, że dobrze wybiorę i nie kupię kłopotu?

 

A co do pozostałych pozycji z listy:

 

VCT-P300 to tylko zwykły statyw i bez pilota. W Sony Centre kosztuje 1499 PLN (dwie inne oferty w Internecie z ceną nieco niższą). 

VCT-MP1 to zasadniczo monopod na trzech małych nóżkach i pilota nie ma. I jest ograniczenie dotyczące użytku z obiektywem E PZ 18–200 mm F3,5–6,3 OSS. Na wakacje to bym go nie zabrał.

VCT-VPR100 ma pilota, ale i bardzo długą listę obiektywów, przy których te ograniczenia występują (za długa by cytować), ale nawet, jeśli komuś te ograniczenia nie przeszkadzałyby, to i tak w Polsce ofert na ten model nie znalazłem. I na wakacje do wędrówek pieszych to raczej się ten statyw nie na daje, bo ma masę 3,4 kg. Jego konstrukcja wskazuje na poważne zastosowania, skoro jego nośność zadeklarowano na 5 kg. Cena też jest odpowiednia, bo powyżej 600 USD.

 

Wybór należy do Ciebie. Pozdrawiam!